НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Має 46 мутацій. У Франції виявили новий штам коронавірусу

Має 46 мутацій. У Франції виявили новий штам коронавірусу

Новий штам ковіду може бути ще більш заразним, аніж “Омікрон”

318

Новий штам коронавірусу, який може бути заразнішим, аніж «Омікрон»,  виявили у Франції. Зокрема, 12 випадків захворювання зафіксували у Марселі.

Як пише «Лівий берег» із посиланням на на портал MedRxiv, варіант ковіду B.1.640.2, назвали IHU. Його виявили вчені з Інституту середземноморської інфекції IHU.

Дослідники стверджують, що новий штам має 46 мутацій. А це навіть більше, аніж в «Омікрона», який набирає ходи у світі  і має 32 мутації. Це робить новий штам ще стійкішим до вакцини. Також він може бути більш заразним, аніж “Омікрон”, особливістю якого є саме швидкість поширення.

Згідно з дослідженням, у 12 осіб з Марселя тести на визначення мутацій, пов’язаних із варіантами коронавірусу, показали “нетипову комбінацію”.

Уперше цей варіант коронавірусу, який позначили як B.1.640.2, виявили у листопаді 2021 року в чоловіка, який повернувся з Камеруну.  Пацієнт був вакцинований. Щеплення йому зробили за три дні до поїздки.

“За день до встановлення діагнозу у нього розвинулися легкі респіраторні симптоми”, – йдеться в повідомленні.

Наразі B.1.640.2 не був виявлений в інших країнах і не позначений як варіант, який досліджується Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Нагадаємо, прогноз щодо поширення коронавірусу у 2022 році зробив відомий лікар-пульмонолог Анатолій Невзгода під час ефіру проєкту «Говорить Великий Львів» на NTA. Він заявив, що 2022 рік не стане роком перемоги над ковідом:  “Коронавірус не хоче зникати: він мутує. Перетворюється на нові форми. Можливо, з часом ослабне і перейде у сезонну хворобу. Але нові штами з’являтимуться. «Омікрон» – це точно не останній штам”.

Нагадаємо, що перший випадок зараження “Омікроном” в Україні зафіксували 18 грудня. У пацієнтки він мав легкий перебіг. Станом на 29 грудня, “Омікроном” захворіли вже шестеро українців. Зокрема, перший випадок виявили і у Львові: новий штам “підхопив” депутат Львівської міської ради Андріян Гутник.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі