НТА > НОВИНИ > Новини політики > “Має 48 годин на відповідь”. Україна звернулась до РФ через військову активність на кордоні

“Має 48 годин на відповідь”. Україна звернулась до РФ через військову активність на кордоні

Україна офіційно застосувала механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом ІІІ Віденського документа

295

Україна офіційно звернулася до Російської Федерації із запитом надати роз’яснення щодо військової діяльості біля кордонів.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише МСЗ України у фейсбуці.

“Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом ІІІ Віденського документа, та звернулися до Російської Федерації з запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності у районах, прилеглих до території України та в тимчасово окупованому Криму”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з положеннями Віденського документа, РФ має:

  • надати точні райони проведення військової діяльності
  • повідомити дати її завершення
  • повідомити про найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань
  • повідомити про типи озброєнь та військової техніки

Росія має надати відповідь протягом 48 годин. За словами Кулеби, у разі відсутності відповіді або надання недостатньої чи неналежної інформації, Україна звернеться до РФ та решти держав-учасниць Віденського документа щодо скликання надзвичайної зустрічі, на якій РФ повинна буде надати роз’яснення.

Нагадаємо, що напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що радить неосновному персоналу дипмісії РФ в Україні покинути країну на якийсь час.

Тим часом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяву Лаврову про можливу евакуацію російських дипломатів з України. За його словами, “цю заяву потрібно розглядати у контексті поширюваного Росією наративу про те, що саме Україна готує якісь агресивні дії, якусь наступальну операцію”.

“Тому вони намагаються таким чином продемонструвати, що їхні дипломати знаходяться у “небезпеці”, і вони потребують захисту. Все це зараз така гра наративів і боротьба за те, хто переможе у грі під назвою “Хто винен?” – сказав Кулеба.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі