НТА > НОВИНИ > Суспільство > Мають виселитися до кінця березня. “Києво-Печерська лавра” розриває договір із монастирем УПЦ МП

Мають виселитися до кінця березня. “Києво-Печерська лавра” розриває договір із монастирем УПЦ МП

342

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір із Чоловічим монастирем Української православної церкви Московського патріархату про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном. Угода, яка діяла з 2013 року, припиняє чинність із 29 березня.

Відповідний документ-попередження для монастиря уже є у вільному доступі.

Керівник заповідника нагадує, що,  згідно з указом президента України №820/2022 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” та постановою Кабінету міністрів від 23 грудня 2022 року №1416,  було утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні.

Остання встановила, що Монастир порушив умови Договору щодо використання державного майна.

“Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 №06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, заповідник попереджає про розірвання договору з 29.03.2023”, – йдеться у документі.

Отже, монастир має вивільнити будівлі та споруди, відбудеться процедура прийому-передачі державного майна.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священнослужителів УПЦ (МП), у т. ч. 14 архієреїв церкви. Майже 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну.

1 грудня 2022 року Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"