НТА > НОВИНИ > Місця > Меч епохи Середньовіччя на Дніпропетровщині використовували, як опору для навісу

Меч епохи Середньовіччя на Дніпропетровщині використовували, як опору для навісу

Вивчення меча дало змогу припустити, що він із періоду раннього Середньовіччя

252

Колекцію Павлоградського історико-краєзнавчого музею поповнив новий експонат – меч епохи Середньовіччя. Його подарував мешканець Павлограда Леонід Аксьоненко у рамках акції «Подаруй музею експонат».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею. Чоловік ще 1986-го року став власником меча, однак дізнався про це значно пізніше.

Середньовічний меч знайшли на дні смітника у купі залізяччя на городі біля будинку Леоніда Аксьоненка. Чоловік вирішив, що це звичайний шматок заліза, і використав його в господарстві – зробив з нього опору для навісу.

«Одного разу в інтернеті він побачив давні мечі, знайдені археологами, і зрозумів, що залізна палиця, яка підпирає його навіс – не що інше, як давній меч, пошкоджений часом», – зазначили музейники.

Але тепер до цих пошкоджень приєдналися ще й пошкодження у процесі будівництва і впливи погодних умов: відсутній хвостовик, пошкоджене вістря та більш заржавіла верхня частина меча.

Це ускладнює ідентифікацію меча, Але експерти стверджують, що він усе ж перебуває в непоганому стані.

За словами директорки музею Тетяни Ведмідь, вивчення меча дає змогу припустити, що він із періоду раннього Середньовіччя. Має гострий клинок завдовжки 70 сантиметрів і завширшки 3,5 сантиметри. Його вага складає більше 1-го кілограма.

Такі мечі мають невиражене вістря. Колоти таким мечем неефективно, його застосовували для на нанесення рубальних ударів. Зараз триває процес його реєстрації для остаточного визначення періоду та приналежності до тієї чи іншої культури.

Нагадаємо, що в Україну до вшанування 400-річчя смерті Петра Сагайдачного привезуть меч українського гетьмана. Про це домовився міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко під час візиту в Каунас (Литва). За його словами, після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика таку практику вирішили продовжити. Відтак, подивитись на пам’ятку можна буде вже цього року.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі