НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Медичний канабіс в Україні. Що це таке та навіщо його легалізовувати

Медичний канабіс в Україні. Що це таке та навіщо його легалізовувати

1026

Питання легалізації медичного канабісу в Україні обговорюють уже рік. У червні цього року відповідний законопроєкт  зареєстрували у Верховній Раді. Сьогодні народні депутати розглядатимуть його на позачерговому засіданні, яке ініціював президент Володимир  Зеленський. 

Про те, що таке медичний канабіс і чи потрібно його легалізовувати в Україні, читайте у матеріалі NTA.

Що таке медичний канабіс

Медичний канабіс –  це коноплі звичайні, які за допомогою канабіноїдів здатні впливати на нервову систему людини. Рослина містить хімічні речовини, які широко використовують в медицині для боротьби з багатьма хронічними хворобами.

Це важливий засіб для людей, які страждають від постійних болів.  Зокрема, при онкології,  СНІДі,  епілепсії. Зараз тих, кому медичний канабіс може полегшити перебіг захворювання, в Україні  близько 2 мільйонів.

Результати досліджень свідчать про те, що канабіс може зменшити нудоту під час хімієтерапії, покращити апетит у хворих на СНІД, зменшує хронічний біль та спазми м’язів, лікує важкі форми епілепсії, допомагає подолати депресивні стани.

Утім, не варто плутати медичний канабіс з марихуаною, в якій переважає вміст тетрагідроканабінолу (THC). Вона має психотропні властивості.

Легалізація канабісу в Україні

2 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5596 «Про внесення змін до деяких законів щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності».

Одна з авторів закону, нардепка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, розповідає, що після  його ухвалення  українські пацієнти отримають доступ до лікування медичним канабісом легально. Це полегшить перебіг складних захворювань, що відповідає сучасній світовій практиці.

Закон вводить посилений контроль за обігом канабісу в медичних і наукових цілях. Зокрема, законопроєкт передбачає електронний реєстр всіх препаратів на основі конопель. Їх можна буде придбати лише за електронними рецептами від лікаря.

Також в Україні будуть проводити ліцензування будь-якої діяльності, яка пов’язана з обігом медичного канабісу.

Після ухвалення закону українські вчені та фармацевтична індустрія зможуть проводити клінічні випробування за міжнародними стандартами.

Медичний канабіс, якщо його легалізують в Україні, матиме такий самий рівень ТГК (Тетрагідроканабінолу), як в ЄС – 0,2. Все, що більше, — не є медичним канабісом.

Закликають ухвалити законопроєкт і в Міністерстві охорони здоров’я України.

“Легалізація канабісу в медичних цілях – це перш за все медичне питання, а не політичне! На кону – вирішення питання зменшення болю для важкохворих. Застосування лікарських засобів, що містять у своєму складі канабіс, дозволено у багатьох європейських країнах”, – наводять цитату  заступника міністра охорони здоров’я з євроінтеграції Олександра Комаріди на сторінці МОЗ у фейсбуці.

Медичний канабіс у світі

Медичний канабіс, за виданою лікарем ліцензією, дозволяють використовувати у 29 країнах. Це  25 штатів США, Велика Британія, Канада, Австралія, Нідерланди та Чилі. В Німеччині, Ізраїлі, Данії, Італії та Нідерландах також легалізували канабіс.

Глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький раніше заявив,що “наркотичним” медканабіс є лише у Росії, Білорусі, Венесуелі та Україні.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі