НТА > НОВИНИ > Новини світу > Метавсесвіт. Чому компанія Facebook змінила назву

Метавсесвіт. Чому компанія Facebook змінила назву

587

Нещодавно компанія-гігант Facebook заявила, що змінює свою назву та логотип, аби створити “метавсесвіт”. Тепер американська корпорація отримала нову назву – Meta.

Тим часом засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що назва Facebook більше не відображає все те, чим займається компанія.

Що таке “метавсесвіт”

“Метавсесвіт” – онлайн-світ, де люди зможуть працювати, грати та спілкуватися у віртуальному середовищі. Термін є відносно новий та став популярним після виходу науково-фантастичного роману “Снігопад” Ніла Стівенсона, у якому люди живуть в антиутопічному світі, де проміняли реальний світ на віртуальний.

В інтерв’ю для видання The Verge Марк Цукерберг заявив, що хоче, аби його компанію перестали сприймати лише як соціальну мережу. Засновник Facebook зізнається, що планує об’єднати Instagram, WhatsApp та Oculus та інші продукти, які компанія раніше придбала, у єдиний віртуальний всесвіт – “метавсесвіт”. Звідси й нове ім’я компанії Meta. Водночас сама назва соцмережі Facebook залишиться без змін.

“Робота над метавсесвітом буде захоплюючою, але ще доведеться зробити багато фундаментальних речей, тому я не думаю, що такий всесвіт з’явиться раніше другої половини цього десятиліття. Конфіденційність та безпека дуже важливі”, – каже Цукерберг

Цукерберг очікує, що до кінця десятиліття в “метавсесвіті” буде близько мільярда людей.

Збільшується конкуренція з боку TikTok

У планах команії – фокусуватися на розвитку Facebook та Instagram у найближчі роки, оскільки зростає конкуренція з боку TikTok та iMessage. Також залишається конкуренція з YouTube та Snapchat.

Цукерберг обіця, що користувачі будуть не просто дивитися контент, а перебувати всередині нього.

“У такому всесвіті люди отримують досвід та переживання, які не могли би отримати у 2D-додатку або на вебсторінці”.

Роботизована шкіра для “метасвіту”

Цукерберг повідомив, що його команда спільно з ученими з Університету Карнегі-Меллона уже створила роботизовану шкіру для забезпечення ефекту фізичної взаємодії у новому “метавсесвіті”.

“Кілька цікавих нових досліджень нашої команди, щоб зрозуміти світ через дотик. Ми розробили сенсор високої роздільної здатності для створення роботизованої шкіри. Це наближає нас на крок до фізичних взаємодій у метасвіті”

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі