НТА > НОВИНИ > Суспільство > “Методички” Кремля та нацистська символіка. СБУ показала, що знайшла в єпархіях УПЦ МП під час обшуків

“Методички” Кремля та нацистська символіка. СБУ показала, що знайшла в єпархіях УПЦ МП під час обшуків

292

Служба безпеки України під час обшуків на об’єктах Української православної церкви московського патріархату в Закарпатській, Рівненській та Житомирській областях виявила пропагандистські методички кремля, вчення про сатанізм і нацистську символіку.

Про це СБУ повідомляє в Телеграмі.

“Служба безпеки завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Закарпатській, Рівненській і Житомирській областях. На території єпархій виявлено склади з прокремлівською літературою, нацистську символіку, вчення про сатанізм і тексти молитов за московського патріарха кирила”, — йдеться в повідомленні.

У Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в Хустському районі Закарпатської області правоохоронці виявили також символіку забороненої партії “Опозиційна платформа — За життя” та брошури з вихвалянням російських загарбників у війні проти України. Також там знайшли пропагандистські книги російських авторів, які виправдовують агресію проти України та закликають приєднуватися до лав загарбників.

На території Рівненсько-Острозької єпархії СБУ виявила приховану білоруську готівку та брошури із закликами до укладання миру з “братнім російським народом”, прославляннями “русской земли” і “русских солдат”, написані білоруськими й російськими авторами.

У Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах Житомирської області виявлені особи, які перебувають на зв’язку з громадянами РФ. Зараз ці контакти вивчають співробітники СБУ. В СБУ зазначили, що “гості” перебували на території готельних комплексів при церквах, а для комунікації з ворогом використовували анонімні месенджери.

«Усі вилучені матеріали направлені на експертизу для здійснення подальших процесуальних дій і притягнення винних до відповідальності», – додали у Службі безпеки.

Нагадаємо, що Служба безпеки України проводила обшуки у низці храмів та монастирів УПЦ МП у трьох областях. Перевірка проводиться для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі