НТА > НОВИНИ > Суспільство > Метро у Дніпрі. Британська архітектурна студія опублікувала зображення станцій

Метро у Дніпрі. Британська архітектурна студія опублікувала зображення станцій

Станції планують відкрити у 2025 році

172

Британська архітектурна студія Zaha Hadid Architects опублікувала візуалізацію трьох станцій метро у Дніпрі: «Театральної», «Музейної» та «Центральної».

Візуалізації були оприлюднені на сайті студії.

Зазначають, що станції планують відкрити у 2025 році.

«Три нові станції з’єднають мешканців, підприємства, культурні та навчальні заклади східних районів Дніпра з центром міста та залізничним сполученням Дніпро-Головний», – йдеться у повідомленні.

Також архітектори повідомляють, що станції метро дозволять зменшити затори у центрі Дніпра. Окрім того, розширення лінії метро дасть можливість з парків, пляжів, та рекреаційних об’єктів на березі річки Дніпра, які розмішені на сході міста, легко дістатися до центру міста.

Зазначають, що ліплені форми павільйонів демонструють досвід міста у сталевій майстерності.

«Кожен вихідний павільйон розташований в межах нової громадської плази і забезпечує легко впізнавану пам’ятку, що вказує на доступ до метро міста», – йдеться у повідомленні.

Архітектори повідомляють, що дизайн квиткових залів унікальний для кожної станції: він виконаний у футуристичному стилі й матиме інтуїтивно зрозумілу навігацію.

Також мешканці Дніпра за допомогою дрона змогли побачити тунелі метро, що будуються. Відео розмістив у фейсбуці заступник міського голови Михайло Лисенко. Дрон пролетів «шахтами» підземки, зафільмував арки, повороти та будівельну техніку, чим викликав чималу кількість захоплених відгуків.

«Хочеться показувати вам процес будівництва максимально ефектно. Вперше ми з оператором вирішили пролетіти по тунелях, що будуються, на дроні. Поки це проба, треба розуміти як в тунелях ловить сигнал і як веде себе спортивний дрон. Вийшло цікаво, тепер спробуємо інші локації – буде ще краще», –  написав у тeлеграм-каналі Metro Dnipro  Артем Костюк.

Зазначимо, що наразі будівництво метро ведеться під землею на шахтному стволі № 1, 15-біс, 13, на підземній частині блоку технічних приміщень станції «Музейна» та на поверхні – у котловані вестибюля станції «Театральна».

Довідка

Зазначимо, що метрополітен у Дніпрі складається всього з шести станцій, загальна протяжність єдиної гілки, відкритої у 1995 році – 7,8 км. Це найкоротший підземний маршрут у Європі.

У 2016 році у місті після багаторічної перерви почали будувати три нових станції: “Центральна”, “Театральна” і “Музейна”.

Відкриття заплановане на 2025 рік. Після того, як станції добудують та введуть у експлуатацію, довжина підземки сягне 11,8 км.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі