НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Епідеміологиня пояснила, чому спалах коронавірусу почався із західних областей

Епідеміологиня пояснила, чому спалах коронавірусу почався із західних областей

Про те, чому західні області першими потрапили під удар, розповіла епідеміологиня МОЗ України

246

Черговий спалах COVID-19 в Україні масштабно розпочався із західного регіону. Тут області одна за одною встановлюють антирекорди з кількості хворих за весь час пандемії.

Епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медуніверситету, професорка Наталія Виноград у коментарі NTA пояснила, чому саме західні області першими потрапили під удар.

За її словами, “Омікрон” почав ширитися країною ще у грудні, коли наші громадяни почали повертатися з-за кордону. Відтак, епіцентр спалах спалаху у західних регіонах пояснюється тим, що саме в цій частині країни відбуваються найбільші міграційні процеси.

“На свята додому поверталося найбільше заробітчан саме в західні області. Відбулося, як це називають епідеміологи, перемішування населення.  Занесення збудника є результатом міграційних процесів”, – зазначила Наталія Виноград.

Також епідеміологиня пов’язує активний спалах у західних регіонах із потужними традиціями святкування. Масові зібрання на різдвяних ярмарках, скупчення біля головних ялинок, наймасовіші виконання колядок – усе це спричинило ріст захворювання. За словами Виноград, місця скупчення людей під час свят – це дуже серйозний чинник спалаху. Достатньо однієї людини, щоб заразити багатьох  довкола.

“Також приїхало багато людей відпочивати в Карпати. Це занесення збудника зовнішніми і внутрішніми міграційними процесами. І це той критичний момент, який спричинив врешті посилення епідемічного процесу, не лише у нас, а й в інших країнах”, – каже Виноград.

Зазначимо, що за попередню добу, 20 січня, нові власні антирекорди за час пандемії встановили Львівська (1 986), Чернівецька (756)  і Тернопільська  (1053) області. А Прикарпаття «побило» не лише свій, а й всеукраїнський показник.

Так, 19 січня в  Івано-Франківській області зафіксували максимальні для країни 2 777 нових випадків коронавірусу. 20 січня показник  дещо знизився – виявили ще 2 427 хворих на ковід.

Читайте також: Ковід-хвиля “Омікрону” в Україні. Скільки триватиме і якими будуть наслідки

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі