НТА > НОВИНИ > Новини світу > Міланський театр «Ла Скала» закликали не відкривати новий сезон російською оперою

Міланський театр «Ла Скала» закликали не відкривати новий сезон російською оперою

Росія використовує культуру для надання ваги утвердженню своєї величі та могутності

420

Генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш закликав оперний театр «Ла Скала» не відкривати новий сезон російською оперою «Борис Годунов».

Про це повідомило Суспільне з посиланням на італійську інформаційну агенцію ANSA.

Картиш надіслав звернення директору театру «Ла Скала» Домініку Меєру, меру Мілана Джузеппе Салі та президенту Ломбардії Аттіліо Фонтані.

Консул подякував італійській владі за «явну підтримку, яка все ще відчутна» стосовно України й українців від початку війни, але наголосив на «великому розчаруванні та жалю», які панують в українській громаді Італії.

«Саме тому, що Росія використовує культуру для надання ваги утвердженню своєї величі та могутності, підтримка її поширення може лише живити надію на те, щоби російська культура могла знову звільнитися від своєї політичної реальності, щоби її можна було оцінювати вільно, без докорів сумління, продиктованих етикою», – написав він.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Teatro alla Scala (@teatroallascala)

Ще в червні італійський театр опери та балету «Ла Скала» вирішив відкривати сезон 7-го грудня оперою Модеста Мусоргського «Борис Годунов», а дирекція закладу виступила проти скасування російської культури. У балетний сезон увійдуть «Лускунчик» і «Лебедине озеро» Чайковського та «Ромео і Джульєтта» Прокоф’єва.

«Я проти полювання на відьом, я проти скасування російських творів. Коли читаю Пушкіна, то не ховаюся», – заявив тоді директор театру Домінік Меєр.

«Ла Скала» – оперний театр у Мілані (Італія), один із провідних оперних театрів світу. Перша вистава – опера Антоніо Сальєрі «Визнана Європа» – відбулася 1778-го року.

В театрі співали видатні українські співачки та співаки – Соломія Крушельницька, Євгенія Зарицька, Марія Стеф’юк, Вікторія Лукʼянець, Лев Сибіряков.

Нагадаємо, що в палацовому парку Ораніенбурга (земля Бранденбург, Німеччина) радник-посланник посольства України в Німеччині Максим Ємельянов разом із мером міста Александром Лесіке висадили Вербу Тараса Шевченка.

У суботу, 12-го листопада, в Луцькому музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулося відкриття проєкту та мистецька акція «Народження народження», яка дала старт проєкту «Космогонія», у межах якого створюють найбільше живописне полотно у світі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі