НТА > НОВИНИ > Війна > Мілітаризація ЧАЕС загрожує всій Європі. Оперативна інформація Генштабу ЗСУ

Мілітаризація ЧАЕС загрожує всій Європі. Оперативна інформація Генштабу ЗСУ

Триває 32-га доба героїчного протистояння українського народу російському військовому вторгненню

867

Противник продовжує повномасштабну збройну агресію проти України. Ворог на тимчасово зайнятих територіях порушує вимоги міжнародного гуманітарного права, викрадає та залякує місцевих мешканців, утримує цивільних громадян України у заручниках.

Про це повідомив Генштаб Збройних сил України. У зв’язку з порушенням підрозділами сил оборони тилового постачання російських окупантів у Іванковому й Ораному окупанти просять у населення їжу, поводяться не агресивно, фактів мародерства не зафіксовано.

Небезпека в Чорнобилі

«Відзначається продовження мілітаризації російськими окупаційними військами зони відчуження Чорнобильської АЕС. Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху 1986-го року», – сказано в повідомленні.

Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, але й інших країн Європи. Окупаційні війська ігнорують загрози та застереження, продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів в безпосередній близькості від атомної станції.

Десятки тонн реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів щодня транспортують підрозділи Східного воєнного округу збройних сил Росії з бази тилового забезпечення, що розгорнута в Наровлянському районі Гомельської області Білорусі.

«Транспортний коридор загарбників проходить через Прип’ять і в декількох сотнях метрів від ізоляційних споруд атомної станції. Подальше зберігання боєприпасів здійснюють у сусідньому до Прип’яті Чорнобилі, що теж розташований на незначній відстані від АЕС», – пояснили в Генштабі ЗСУ.

У Чорнобилі окупанти розгорнули тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ої окремої мотострілецької бригади.

У росіян старі боєприпаси

Російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси. Зокрема, 165-та артилерійська бригада з Білогірська Амурської області, що входить до угруповання, отримала дозвіл на використання цих боєприпасів.

Це підвищує ризик їхньої детонації навіть під час завантаження та транспортування. Факти такої самодетонації боєприпасів на російських військових складах і арсеналах є добре відомими та відбуваються регулярно.

«Сили оборони продовжують систематично завдавати втрат ворогу на всіх напрямках. Віримо в Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!» – підсумували у Генштабі ЗСУ.

Нагадаємо, що після невдач під Києвом Путін може спробувати реалізувати в Україні так званий «корейський сценарій». Про це попередили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі