НТА > НОВИНИ > Мілітаризація Криму: під загрозою Балкан і Середземномор’я

Мілітаризація Криму: під загрозою Балкан і Середземномор’я

215
Мілітаризація Криму: під загрозою Балкан і Південне Середземномор’я

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова повідомила, що активна мілітаризація Російської Федерації окупованого півострова Крим, зумовлює чергові загрози для безпеки України та світу, зокрема, Азово-Чорноморського регіону та регіонів Балкан і Південного Середземномор’я.

Про це заявили у пресслужбі МЗС України.

Згідно з повідомленням, протиправна й агресивна політика російського уряду потребує посилення і консолідації зусиль усієї міжнародної спільноти для ефективної протидії Російській Федерації.

“Саме з цією метою Україна створює Кримську платформу, яка є складовою стратегії деокупації та ключовим міжнародним інструментом для просування процесу повернення Криму”, – заявила Еміне Джапарова.

Крім того, дипломатка висловила сподівання щодо участі міжнародних партнерів у платформі з метою деокупації Криму та його реінтеграції з Україною.

На додаток, Джапарова схарактеризувати дії Російської Федерації, як тоталітарного радянського режиму, який 77 років тому вчинив злочин геноциду проти кримських татар.

“За роки окупації Росія перетворила Крим на територію зневаги людської гідності та грубих порушень прав людини: на півострові продовжуються репресивні кампанії, заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, тривають переслідування та ув’язнення за політичними мотивами, мешканців позбавляють права на володіння землею, здійснюється політика колонізації шляхом штучної зміни демографічного складу півострова, порушуються релігійні права та руйнується культурна спадщина”, – наголосила дипломатка.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський заявив, що запропонував на розгляд Верховній Раді ухвалити законопроєкт про корінні народи України, зокрема, будуть визнані три етноси: кримські татари, караїми та кримчаки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі