НТА > НОВИНИ > Новини світу > Мільярди євро незаконного походження. ЄС взявся за «брудні гроші»

Мільярди євро незаконного походження. ЄС взявся за «брудні гроші»

292

Єврокомісія виступила з ініціативою про створення нового наглядового органу, що займатиметься боротьбою з відмиванням коштів. У ЄС вважають, що кількість злочинних трансакцій з мільярдним обігом коштів є надмірною у Європі.

Про це повідомила агенція DPA, посилаючись на проєкти документів, що потрапили у розпорядження журналістів.

Новий орган планують назвати Агенцією для боротьби з відмиванням коштів. Вона координуватиме роботу наглядових органів окремих країн та буде надавати їм підтримку. Орган зможе застосовувати санкції у разі порушення законодавства ЄС.

Очікується, що Єврокомісія представить свої плани через півтора тижні. Після того свою точку зору висловлять країни-члени і Європарламент.

У Європейському суді аудиторів вважають, що щорічно в економіку Євросоюзу потрапляють мільярди єврокоштів, отриманих від злочинних транзакцій, а незаконне походження грошей при цьому вдається приховувати.

Варто зазначити, що під час глобальних поліцейських рейдів проти організованої злочинності у Швеції затримали 70 осіб, і ще 49 у Нідерландах. Як розповів у коментарі Reuters заступник директора Європолу Жан-Філіп Лекуф, загалом правоохоронці 16-ти країн провели 700 рейдів та затримали понад 800 підозрюваних, вилучивши 8 тонн кокаїну та понад 48 мільйонів доларів готівки і криптовалюти.

Нагадаємо, що на початку липня міністри закордонних справ країн «Люблінського трикутника» – України, Литви та Польщі – підтримали вступ України в ЄС і НАТО.

У той же час міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив заяву, що Україна вступить у НАТО швидше, ніж у Євросоюз. При цьому він відмовився назвати можливі дати таких кроків.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі