НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Мінцифра спростувала “злиття” даних мільйонів українці з “Дії”

Мінцифра спростувала “злиття” даних мільйонів українці з “Дії”

Оголошення в соціальних мережах про «злиття» даних українців внаслідок кібератаки є аферою та продовженням гібридної війни

189

У “Дії” спростували інформацію щодо оголошення в соціальних мережах «злитих» даних українців внаслідок кібератаки. Зазначають, що такі повідомлення є аферою та продовженням гібридної війни.

Про це йдеться  у заяві, розміщеній на Телеграм-каналі “Дії”.

«Україна продовжує захищатися у гібридній війні. Основна мета ворога — підірвати довіру до влади фейками про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та «‎злив»‎ даних українців.

Починаючи з минулих вихідних в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних, нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася з 13 на 14 січня. У тому числі багато оголошень стосується продажу бази даних «Дії». Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектора», –  йдеться в заяві.

У «Дії» зауважили, що мобільний застосунок, користувачами якого є 13,5 млн українців, не зберігає персональних даних, а лише відображає інформацію про них у відповідних державних реєстрах.

При цьому звертається увага на те, що відвідувачами порталу Дія є понад 13 млн українців, а не 2 млн, як зазначається в таких оголошеннях.

«Закликаємо українців не піддаватися паніці. Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після зламу 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року», –  наголосили у «Дії».

Нагадаємо, як пише «УНН», у соціальних мережах розповсюджують інформацію щодо «зливу» даних мільйонів українців із додатку «Дія». Як повідомляють користувачі соціальних мереж, на одному з форумів виставили на продаж базу з 13,5 млн записів.

«Поки Ви спите Ваші персональні дані вже в продажу. На одному з форумів виставили на продаж базу з 13,5 млн записів. Є навіть скріни ваших паспортів, водійських посвідчень, фото та інших документів», – повідомляє один з користувачів на ім’я Ярослав Кучер.

Як пише інший користувач Володимир Пасіка, дані, які є на форумі – «живі». Дамп сайту показує, що це продукт фірми Kitsoft. В логах сайту останній запис станом на 2019, а в базі грудень 2021.

«Можливо виломали лише портал «Дія», а не додаток. Як результат – пачка виломаних сайтів, а дію просто вкрали, разом з даними користувачів (які вони типу не зберігали ) і файлами самого сайту. Далі на продаж анонсують : health.mia.software, minregion.gov.ua, wanted.mvs.gov.ua, e-driver.hsc.gov.ua, court.gov.ua», – повідомив користувач.

 

«Шість годин тому невідомі виклали на RaidForums дані з (імовірно) «Дії», яка (імовірно) нічого не зберігає. Близько двадцяти гігабайт архівів. Хотілося б почути якийсь втішний коментар з цього приводу», – додав інший користувач фейсбуку.

Нагадаємо, що до масштабної кібератаки, яка була здійснена в ніч із 13 на 14 січня на низку сайтів державних установ України, причетна Росія.

Читайте також “Через російські кібератаки українці можуть залишитися без світла, тепла і грошей”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі