НТА > НОВИНИ > Новини науки > Міносвіти не визнає результати виборів у Києво-Могилянці через інцидент

Міносвіти не визнає результати виборів у Києво-Могилянці через інцидент

475

Міністерство освіти та науки не визнає результати виборів президента Києво-Могилянської академії через порушення та оголосить повторний конкурс.

Про це повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет Укрінформу.

Як розповів міністр, про порушення повідомив спостерігач на виборах від МОН та однієї з кандидатів – виконувачки обов’язків президента Олександри Гуменної, яка посіла друге місце.

Міністерство також надіслало запит на записи з камер відеоспостереження, де побачили «ознаки того, що виборча скринька залишала виборчу дільницю майже на годину».

«Потім дуже дивно, коли хтось знайшов цю скриньку чи на сусідній вулиці, чи на будівельному майданчику. Скринька була розбита, чи ту вони повернули, чи іншу – багато питань можна поставити. Тому як міністр, як колишній ректор я точно не визнаю ці вибори. Ба більше, буде наказ про проведення повторних виборів», – сказав Шкарлет.

Міністр повідомив, що пакет документів, які подав переможець виборів Сергій Квіт, розглянуть найближчим часом, але він не бачить підстав для затвердження результатів цих виборів.

Офіційно МОН ще не отримало відповідь від поліції про інцидент на виборах, але, за словами Шкарлета, неофіційно з правоохоронцями вже розмовляли.

Наразі виконувачем обов’язків президента НаУКМА призначено декана юридичного факультету Дениса Азарова.

Шкарлет додав, що за час його перебування на посаді це вже п’яті вибори президента НаУКМА. «Це єдиний випадок за всю історію України, коли вибори відбувалися саме так», – сказав міністр.

Як відомо, 27 січня мали пройти чергові вибори президента Києво-Могилянській, де за посаду змагалися колишній міністр освіти і науки Сергій Квіт (який уже був президентом академії у 2007-2014 роках) та Олександра Гуменна (яка до цього була виконувачкою обов’язків президента).

Під час виборів дільницю в університеті атакувала група невідомих людей в масках. Вони викрали одну скриньку з бюлетенями, а іншу облили зеленкою.

Викрадену скриньку поліцейські, яких викликали на місце, пізніше знайшли на одній з сусідніх вулиць з бюлетенями всередині. Її повернули комісії.

Сергій Квіт розповідав, що попри інцидент процедура голосування продовжувалася. За результатами виборів Квіт переміг із 52,8% голосів. Друге місце посіла Олександра Гуменна (42,92%).

Києво-Могилянська академія закликала міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського звернути увагу на інцидент. Проте університет зазначив, що оскільки результати голосування встановити вдалося, то Шкарлет може без зволікань підписати контракт з обраним керівником.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі