НТА > НОВИНИ > Новини науки > Місяць виявився на 200 мільйонів років старшим, аніж вважалося раніше

Місяць виявився на 200 мільйонів років старшим, аніж вважалося раніше

431

Китайські астрономи оновили геохронологічну модель Місяця на основі датування зразків місячного ґрунту, доставленого на Землю зондом КНР “Чан’є-5”.

Як повідомляє Сіньхуа, дослідження вчених Інституту аерокосмічної інформації Академії наук Китаю має велике значення для дослідження геохронології та історії взаємодії небесних тіл Сонячної системи.

Геохронологічні моделі Місяця будуються шляхом зіставлення виміряного у лабораторіях радіометричного віку зразків, доставлених на Землю американськими космічними апаратами “Аполлон” і радянськими апаратами “Луна”.

Такі моделі широко використовувалися для визначення віку різних регіонів Місяця, дані були співставлені з віком інших планет внутрішньої частини Сонячної системи.

Однак у попередніх зразках існує розрив у віці Місяця: від одного до трьох мільярдів років.

Але китайський зонд “Чан’є-5” доставив з Місяця зразок базальтової породи, вік якого становить близько двох мільярдів років.

Шляхом аналізу розподілу кратерів за розмірами і частотою китайські вчені оновили модель Neukum (1983), яка є найбільш широко використовуваною у планетології геохронологічною моделлю.

Відповідно до оновленої геохронологічної моделі, більшість місячних порід виявилися старішими, ніж передбачалося раніше. Максимальна різниця становить близько 200 млн років.

Очікується, що оновлена ​​геохронологічна модель Місяця стане основою для розробки аналогів для дослідження геохронології планет земного типу, включаючи Марс і Меркурій.

Результати дослідження були опубліковані у престижному міжнародному науковому журналі Nature Astronomy.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі