НТА > НОВИНИ > Суспільство > Мізерний штат Інституту національної пам’яті хочуть ще скоротити, – історик

Мізерний штат Інституту національної пам’яті хочуть ще скоротити, – історик

527

Українці дозріли до увічнення пам’яті героїв, але держава робить для цього недостатньо. Просте порівняння: в Українському інституті національної пам’яті (УІНП) працює всього декілька десятків людей. А в такому ж інституті Польщі – 2500 осіб.

Про це в проєкті  “Говорить Великий Львів” на телеканалі NTA повідомив  Святослав Шеремета, історик, директор меморіально-пошукового центру «Доля», депутат Львівської обласної ради від «Європейської Солідарності».

«Наскільки я знаю, зараз планують скорочувати і так маленький штат УІНП, йде боротьба за збереження наявної кількості працівників», – розповів він.

Пояснив, чому так відбувається. За його словами, навіть для людей, яким болить питання історії, завжди знаходяться нагальніші речі.

«Кошти виділяються на інфраструктуру. А питання пам’яті завжди фінансується за залишковим принципом, – констатував Шеремета. – Вулиця має тиснути, щоб ці питання були в пріоритеті».

Зауважив, що напередодні побував на заході колег із Литви і був вражений.

«Вони показали, як відбувалися пошуки генерала їхніх «лісових братів» і як державні інституції Литви були задіяні у цей процес. Умови, методика із залученням на державному рівні, антропологія, судмедекспертиза й досліди за сучасними зразками. Нам же залишається тільки по-доброму позаздрити колегам із Литви», – констатував Святослав Шеремета.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі