НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Міжнародні та “кольорові”. Яка різниця між COVID-сертифікатами, що діють в Україні

Міжнародні та “кольорові”. Яка різниця між COVID-сертифікатами, що діють в Україні

1372

Через важку ситуація із захворюваністю на COVID-19 містам України доводиться посилювати карантинні правила. При цьому, багатьох обмежень можна буде уникнути, однак для цього українцям потрібно мати “ковідні” сертифікати.

Про те, які COVID-сертифікати зараз дійсні в Україні, та як їх отримати – читайте у матеріалі.

Внутрішні “кольорові” сертифікати

В Україні діють “кольорові” сертифікати, які підтверджують вакцинацію проти коронавірусу однією або двома дозами:

 • жовтий” сертифікат – після першої дози вакцини. “Жовтий” сертифікат можна отримати після першого щеплення дводозною вакциною від COVID-19 на платформі “ДіЯ” – цифрровий на смартфоні, паперовий – можна завантажити з порталу та надрукувати.  Друкувати сертифікат можна на звичайному білому папері, головне – що було чітко видно QR-код.
 • “зелений” сертифікат – дві дози вакцини.  “Зелений” сертифікат можна отримати після другого щеплення дводозною вакциною або через 14 днів після щеплення однодозною вакциною. Його так само можна отримати на платформі “ДіЯ” в цифровому вигляді або роздрукувати.

Важливо знати, що “жовтий” сертифікат діятиме 120 днів, а “зелений” –  365 днів.

Як згенерувати COVID-сертифікат у “Дії”:

 • оновити або завантажити застосунок
 • у застосунку “Дія” потрібно натиснути “Послуги”, вибрати пункт “COVID-сертифікати” та натиснути “Отримати сертифікат”.
 • Дія.Підписом підписати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії
 • дані про вакцинацію підтягнуться автоматично
 • “Дія” надсилає запит в ЕСОЗ і формується сертифікат у форматі PDF.

Паперовий сертифікат можна отримати у сімейного лікаря, з яким підписана декларація. Під час щеплення спеціалісти одразу вносять дані до системи helsi, де сімейний лікар бачить, коли, де та яким препаратом була проведена вакцинація. Формування ковідного сертифікату відбувається на основі даних, які лікар вніс в електронну медичну карту.

Міжнародний COVID-сертифікат

У додатку “Дія” одразу з внутрішнім сертифікатом, можна отримати міжнародний. Процедура така ж, як і з внутрішнім сертифікатом. Термін його дії становить 365 днів з дня введення останньої дози.

Міжнародний сертифікат призначений для перетину кордону країн ЄС чи інших країн, з якими укладена угода про взаємне визнання цих документів. Сертифікат в Україні видається на підставі щеплення п’ятьма вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я:

 • AstraZeneca;
 • Comirnaty/Pfizer-BioNTech;
 • SpikeVax/Moderna;
 • CoronaVac/Sinovac-Biotech;
 • Janssen (Johnson&Johnson).

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію також можуть отримати ті, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19. Проте він, на відміну від міжнародного серифікату, не видається на основі даних про одужання від коронавірусу або негативного ПЛР-тесту. Український документ використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати лише в паперовій формі у сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.

Лікар має роздрукувати бланк міжнародного свідоцтва на звичайному папері формату А4. Свідоцтво заповнюється англійською та українською мовами у друкованому форматі або вручну.

Сертифікат про одужання

Наразі документ про те, що людина перехворіла на COVID, сімейний лікар може оформити лише у паперовій формі. Документ з результатом ПЛР-тесту медзаклад також видає у паперовій формі. Проте у Міністерстві цифрової трансформації планують запровадити у “Дії” ці сертифікати в електонній формі. Наразі міністерство спільно з МОЗ тестує такі цифрові COVID-сертифікати.

Підставою для отримання COVID-сертифіката стане одужання особи, якщо перед цим діагноз був підтверджений позитивним ПЛР-тестом. Документ може бути отриманий не раніше 14-го дня після встановлення діагнозу. І факт захворювання (позитивний ПЛР-тест), і факт одужання, мають бути підтверджені в електронній системі охорони здоров’я. Такий сертифікат буде чинним 180 днів з моменту встановлення діагнозу.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі