НТА > НОВИНИ > Війна > Мобілізація спричинить падіння економіки Росії, – пояснення експертів

Мобілізація спричинить падіння економіки Росії, – пояснення експертів

У довгостроковій перспективі мобілізація та зростання кількості загиблих і поранених зменшить і без того невелику когорту росіян працездатного віку

504

Рішення президента Російської Федерації Володимира Путіна мобілізувати 300 тисяч солдатів для продовження вторгнення в Україну завдасть удару по постраждалій від санкцій російській економіці та може спричинити глибокі проблеми у цілих галузях.

Про це повідомив Bloomberg. Відповідно до озвучених цифр про мобілізацію 300 тисяч солдатів, кожного сотого активного робітника Росії відправлять на фронт в Україну.

Рекордно низьке безробіття в Росії в поєднанні з відтоком росіян, які тікають із країни, щоб уникнути мобілізації, означає, що кандидатів на заміну мобілізованих росіян небагато. І це, ймовірно, вдарить по і без того крихких фінансах росіян, залишивши сім’ї призовників без грошей.

«Мобілізація завдає сильного негативного шоку споживчим настроям. Ми побачимо стратегію відмови від непотрібних покупок і глибоке падіння попиту», – розповіла виданню економістка «Ренесанс Капіталу» Софія Донець.

За її прогнозами, падіння ВВП саме внаслідок мобілізації складе 0,5% 2022-го року.

Bloomberg Economics також очікує, що призов поглибить падіння ВВП і підвищить інфляцію цього року.

«Що гірше, ці наслідки, ймовірно, збережуться протягом наступних п’яти років», – сказав російський економіст Олександр Ісаков.

Уряд Російської Федерації очікує рівень падіння економіки приблизно на 3% 2022-го року, при цьому інфляція вийде значно вищою від цільового рівня.

«Влада розпочала усвідомлювати всю серйозність ситуації», – сказала Наталія Зубаревич, фахівець з економіки російських регіонів Московського державного університету.

За її словами, більшість мобілізованих призовників, імовірно, призвуть зі сільської місцевості, а це вдарить по галузях сільського господарства та будівництва.

Високотехнологічні підприємства, яким пообіцяли, що їх працівників не призиватимуть на військову службу, виявили, що мобілізувати можуть будь-кого.

Зміни у бюджеті Росії передбачають значний стрибок збору податку на прибуток протягом наступних двох років, що є частиною ширшого плану збільшення надходжень, щоби фінансувати війну з Україною. Зростають і регульовані державою комунальні послуги.

Початковий вплив мобілізації на дані може бути неоднозначним, вважає Софія Донець.

«Деякі з мобілізованих вважатимуться працевлаштованими, і їхні зарплати справді здаватимуться вищими, а деякі «мобілізовані» галузі промисловості демонструватимуть зростання», – сказала вона.

За словами Наталії Зубаревич, у довгостроковій перспективі мобілізація та зростання кількості загиблих і поранених у війні зменшить і без того невелику когорту росіян працездатного віку.

«Головне – не втрата працівників, а відтік мізків. Виїжджають люди, як правило, заможніші, освіченіші. З порожнім гаманцем не втечеш», – попередила вона.

Нагадаємо, що російський диктатор Володимир Путін, швидше за все, цього тижня офіційно оголосить про анексію тимчасово окупованих територій України. Таким чином він переведе «спецоперацію» на інший формат і розпочне мобілізувати українців з цих регіонів.

Влада Росії розглядає можливість створити новий федеральний округ – Кримський. До його складу мали би ввійти тимчасово окупований Кримський півострів, а також окуповані частини Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі