НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Moderna планує створити мРНК-вакцини проти грипу, ВІЛ, Zika та раку

Moderna планує створити мРНК-вакцини проти грипу, ВІЛ, Zika та раку

157

Американська фармацевтична компанія Moderna має намір використати мРНК технологію, на якій базується розроблена вакцина проти COVID-19, для створення вакцин проти ВІЛ, Nipah та Зік та хвороб легенів, серця й раку.

Про це розповідає американське інформагентство Bloomberg.

Наступним актом Модерни є використання мРНК проти грипу, Zika, ВІЛ та раку

Рік тому Moderna Inc. була збитковою компанією, адже жоден з експериментальних препаратів та вакцин не завершив масштабного випробування. Експерти розділилися щодо того, наскільки добре вакцина Covid-19 на основі мРНК, яку вона збирається ввести в дослідженні III фази, зможе зіставитись із старими, більш усталеними технологіями вакцин.

Цього року Moderna може забезпечити 1 мільярд доз вакцин Covid і принести 19 мільярдів доларів доходу. Ця рідкісна біотехнологія перевищує навіть винахід аспірину.

Наступний крок Модерни – використання мРНК технології в протидії грипу, вірусу Zika, ВІЛ та раку.

Швидкість, з якою Moderna та її основні конкуренти по мРНК – Pfizer / BioNTech зробили великий внесок у боротьбу за припинення пандемії, вражає. Завдяки високій ефективності, стабільному постачанню та відсутністю важких ускладнень (чиновники ретельно відстежують рідкісні випадки запалення серця у підлітків та молодих людей), введення мРНК стали вакцинами на вибір, принаймні в країнах, які можуть їх отримати.

Але для головного виконавчого директора Moderna Стефана Банселя вакцина Covid – це лише початок. Він давно обіцяв, що якщо мРНК спрацює, це призведе до гігантської нової галузі, здатної лікувати майже все, від хвороб серця і раку до рідкісних генетичних захворювань. Moderna випробовує ліки для всіх трьох цих категорій, і Бансель каже, що його компанія також може стати домінуючим виробником вакцин, розробляючи вакцину для нових вірусів, таких як Nipah і Zika, а також ВІЛ.

Із понад 50 нових вірусів людини лише три мають розроблені вакцини. Бансель розглядає це як можливість. “Ми збираємось повністю зруйнувати ринок вакцин“, – говорить він під час інтерв’ю.

Бансель прогнозує можливий спад дієвості вакцини з часом, коли ефективність вакцини мРНК поступово знижується.

На сьогоднішній день компанія розробила та виготовляє вакцини проти 10 вірусів, які перебувають в ході випробувань на людях. Сюди входять три типи підсилювачів проти Covid-19, які проходять випробування на середніх стадіях, сезонна вакцинація проти грипу, яка розпочала своє перше дослідження на людях у липні, та вакцини проти ВІЛ, які планують розпочати дослідження цього року. В перспективі цьогоріч планується розробка вакцини, яка бореться з цитомегаловірусом, яка є загальною причиною вроджених вад. У довгостроковій перспективі Moderna прагне розробити щорічну універсальну вакцину, яка може пригасити численні захворювання дихальних шляхів, включаючи Ковід, грип та інші.

Наша мета полягає в тому, щоб щороку в серпні або вересні давати вам кілька мРНК-вакцин одним уколом“, – говорить Бансель.

У майбутньому Moderna протистоятиме пандемії, щоб висвітлити найбільш очевидні переваги мРНК перед старими технологіями – швидкість та гнучкість. Майбутні вакцини та ліки, як правило, повинні пройти звичайний процес затвердження Адміністрацією з питань харчових продуктів та медикаментів США, що означає більш тривалі спостереження за збору даних та терміни огляду від 6 до 10 місяців.

Pfizer разом зі своїм партнером BioNTech зосередилися на виробництві мРНК і планують випустити 3 мільярди доз цього року.

Більш усталені технології також підтверджують себе. 14 червня компанія Novavax Inc. заявила, що її рекомбінантна білкова вакцина була ефективною на 90% у дослідженні майже 30000 осіб у США та Мексиці з відносно невеликою кількістю побічних ефектів. Вакцинні гіганти Sanofi та GlaxoSmithKline Plc проводять випробування фази III на власній вакцині Covid на основі білка, яка може з’явитись на ринку протягом року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі