НТА > НОВИНИ > Економіка > Молокопереробні підприємства на межі зупинки через ціни на газ

Молокопереробні підприємства на межі зупинки через ціни на газ

Ціна на газ за рік для виробників зросла майже вдесятеро –  з 5,5 грн до 50 грн за кубометр

292

У Спілці молочних підприємств України заявили, що молокопереробні підприємства опинились на межі зупинки виробництва у зв’язку зі зростанням цін на енергоносії, зокрема на природний газ.

Про це повідомили представники асоціацій харчової галузі України під час спільної пресконференції 28 грудня.

Представники підприємств групи «Молочний альянс» розповіли, що великих фінансових втрат вже почали зазнавати підприємства молочної галузі, де склалася парадоксальна ситуація – чим більше підприємства переробляють молока і виробляють продукції, тим більших збитків зазнають.

Так, за даними, які надали виробники молочної продукції, ціна на газ за рік для них зросла майже вдесятеро –  з 5,5 грн до 50 грн за кубометр.

Електроенергія також подорожчала у 2,5 разу. Ціни на таропакувальні матеріали збільшилися на 42%. Ціни на молочну сировину – на 25%. При цьому, ціни на готову продукцію наразі було підвищено лише на 7%. За таких умов виробники вже почали зазнавати суттєвих збитків.

Наразі керівництво підприємств змушене звернутися до господарств, що постачають їм сировину, із пропозицією знизити ціни на неї принаймні на кілька відсотків.

«15 років займаємось молочним бізнесом. Ніколи, навіть у найважчі 2013-14 роки, ми не попадали в ситуацію, яка від нас не залежить, і яка ставить взагалі питання про доцільність подальшої виробничої діяльності. Причому всієї галузі, а не тільки якихось окремих виробників», – повідомив на своїй сторінці у фейсбук співзасновник підприємства Олександр Деркач.

Також вже стає очевидною необхідність підвищувати ціни на продукцію до економічно обґрунтованого рівня у торгівельних мережах.

Представники асоціацій виробників інших галузей харчової промисловості також наголосили, що поточні ціни на енергоносії змусять їх підвищувати ціні на продукцію.

«Якщо вчасно цього не зробити, цілком реальною є загроза хвилі зупинок виробництва та банкрутств вітчизняних підприємств, що спеціалізуються на виготовленні продуктів харчування», – зазначають виробники.

Нагадаємо, що через рекордне зростання цін на газ підприємства кондитерської галузі змушені призупиняти виробництво частини асортименту продукції. Так, 22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн за 1 тисячу кубометрів. Через це частина компаній галузі вже повідомили Асоціації про плани повністю або частково згортати виробництво продукції.

Зазначимо, що біржова ціна на газ в Європі 21-го грудня вперше перевищила позначку 2000 доларів за тисячу кубометрів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"