

Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Так, представники Української православної церкви Московського патріархату звернулись до Господарського суду, бо не хотіли покидати територію Києво-Печерської Лаври. Однак суд відхилив позов.
“Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю”, – йдеться у повідомленні.
Як УПЦ МП не пішла з Лаври
Нагадаємо, що у березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі ще 29 березня. А 30 березня мала запрацювати спільна комісія Мінкульту.
Ця комісія мала почати процедуру приймання майна від монастиря, складати акти та опечатувати приміщення. Почати мали з храму святого Агапія біля самого в’їзду до Лаври. Проте УПЦ та настоятель монастиря митрополит Павло (Лебідь) заявив, що не визнає її роботу. Відтак, сьогодні вранці на території Лаври священники УПЦ МП проводили богослужіння. Комісія Мінкульту не змогла потрапити у перше приміщення. Воно виявилось закритим.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"