НТА > НОВИНИ > Суспільство > Мова має значення. Що кажуть про це львів’яни

Мова має значення. Що кажуть про це львів’яни

Спеціальне опитування до Дня української мови і писемності

1945

Учора, 9 листопада, – День української писемності та мови. Чи має мова значення для українців? Є різниця, якою мовою говорити?

Команда “Прямої мови Львова” запитала у львів’ян.

 

Я сприймаю російську, але мені хотілося б більше української мови чути. Стараюся позбавлятися російської музики і більше слухати українську. Більше підтримую те, щоб усі спілкувалися українською. Для мене мова має значення.

Я нічого не маю проти людей, які спілкуються російською, але поважають українську. Для мене головне, щоб українську поважали!”, – ствердно відповідає молода львів’янка Сандра.

“Безперечно, що мова має значення. Ми завжди були україномовними. Це наша рідна мова! Ми переживаємо за те, щоб українська утверджувалася у всіх сферах, в усіх регіонах, а особливо у великих містах. Це найбільш важливо, це найбільша проблема зараз.

Це буде дуже залежати від столиці України, тобто, якщо Київ подасть такі імпульси – зміцнення україномовного середовища, то вони зразу будуть поширюватися і на інші великі міста. Спочатку центральної України, а потім східної і південної”, – каже пан Мирослав.

“Обов’язково. Для кожної людини – це душа, це інтелект. Ми можемо виражати емоції і все, що завгодно. Ми робимо усе за допомогою мови.

Любимо українську мову і спілкуємося нею. Однозначно, українська має мати респект, а росіянам місце у Росії”, – переконана пані Зоряна.

“Безумовно, мова має значення, але знання інших мов також важливе. Для мене українська – це спосіб спілкування і висловлювання своїх думок. Треба думати українською мовою, передусім.

Хай усі розмовляють хоч китайською, але думати треба українською”, – впевнений  Віталій.

“Звичайно, це дуже важливо, бо мова ідентифікує нас, як народ. Це дуже важливо насправді. Без мови не існує нації. Якщо ми українці, то маємо розмовляти українською мовою. Так само, як німці – німецькою, а американці – англійською.

Не буває такого, що є дві мови в країні. Українцям, які розмовляють російською варто задуматися і переходити на українську. Це має бути у них в голові. Це має розуміти кожен”, – вважає Катерина.

“Це вже геть дикість, щоб російська не звучала. Вона може звучати, як і будь-яка іноземна мова. Для мене мова у побуті немає значення,  а у державних установах – має”, – каже Марія. 

“Я живу в Україні і для мене мова має значення. Це наша ідентичність і наша самостійність.  Переходьте усі на українську”, – закликає Юрій.

Дарина Татарчук

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі