НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Мовний закон» – конституційний. Суд поставив крапку

«Мовний закон» – конституційний. Суд поставив крапку

423

Конституційний суд України визнав конституційним «мовний закон». Це сталося через два роки після того, як КСУ отримав подання групи народних депутатів.

Про це повідомив сайт Конституційного суду України. На пленарному засіданні Великої палати суду ухвалили рішення про конституційність закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у справі за конституційним поданням 51-го народного депутата.

«Рішення суду оприлюднить офіційний веб-сайт 15-го липня», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що ще 21-го червня 2019-го року до Конституційного суду України надійшло подання 51-го народного депутата, які просили перевірити на відповідність Конституції закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вони просили визнати закон «таким, що не відповідає Конституції України». Уповноваженими авторів подання були такі одіозні політики, як Олександр Долженков і Вадим Новинський.

У квітні мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що вимагатиме від політичних партій позбавляти мандатів народних депутатів, які порушують мовний закон.

Рівно місяць тому окремі народні депутати спробували внести до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з телебачення та радіомовлення неконституційні поправки та скасувати обов’язковість фільмів українською мовою із 16-го липня. Ця спроба провалилася.

До того ж, раніше спікер Верховної ради Дмитро Разумков казав про необхідність внести зміни до «мовного закону» і привести його у відповідність до вимог Венеціанської комісії. Він виступає за зниження квотних вимог до контенту українською мовою і дозволити людям використовувати мову меншин для спілкування між собою, в тому числі в громадських місцях.

Від поправок відмовилися

А тим часом народні депутати відкликали частину поправок до бюджетного законопроєкту, які стосувалися вживання української мови. На своїх попередніх позиціях антиукраїнського спрямування залишається лише Максим Бужанський.

«Ініціатори цих поправок особисто сказали, що їх відкликають», – розповів у коментарі NTA народний депутат Ростислав Тістик. За його словами, бюджетний комітет сьогодні має підтвердити відкликання поправок.

«Ті ж поправки, що залишилися, – від Бужанського й деякі інші – навряд чи отримають підтримку не лише в стінах парламенту, а й у комітетах», – підсумував Ростислав Тістик. Нагадаємо, що раніше внесені поправки могли вивести створення та показ фільмів і телепрограм із-під дії закону про українську мову.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі