НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > МОЗ прийняло рішення щодо вакцинації дітей від COVID-19

МОЗ прийняло рішення щодо вакцинації дітей від COVID-19

126

Міністерство охорони здоров’я не ухвалило рішення щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 дітей старше від 12 років у національному масштабі.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Інтерфакс-Україна.

МОЗ розглядало таку можливість, але ми не ухвалили рішення в національному масштабі. Щодо людей до 18 років ми не забороняємо їх вакцинувати, їх можна вакцинувати, але ми не робимо це масовою кампанією“, – сказав він журналістам.

Ляшко наголосив, що пріоритет вакцинальної кампанії “це захист українців і запобігання важкого перебігу, під найбільшим ризиком люди старшого віку“.

Ляшко уточнив, що 80% усіх летальних випадків від COVID-19 були у людей, старше 60 років, при цьому 98% померлих від COVID-19 були вакциновані.

Також Ляшко зазначив, що вакцинувати дітей старше 12 років можна лише тією вакциною, інструкція до якої дозволяє таку вакцинацію.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я наказом від 17 липня затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) про можливість вакцинації дітей старше 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Цю вакцину дозволено використовувати в Україні для дітей старше 12 років у разі, якщо дитина має високі ризики тяжкого перебігу та розвитку ускладнень після COVID-19 через супутні захворювання, для об’єднання сім’ї дитина виїжджає в країну, де для перетину кордону потрібен сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, або міжнародне свідоцтво про вакцинацію, або вона виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Крім того, вакцинація дітей від 12 років допускається, якщо дитина є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідно міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19, а також якщо дитина приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer і має відповідні підтверджуючі документи.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі