НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > МОЗ затвердило правила роботи гірськолижних курортів

МОЗ затвердило правила роботи гірськолижних курортів

143

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін затвердив постанову, якою визначаються протиепідемічні заходи під час роботи гірськолижних курортів на період карантину.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Згідно з постановою, керівник або відповідальна особа на гірськолижних курортах мають забезпечити проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни, не допускати до роботи співробітників, які не надали документи, що підтверджують вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від COVID-19, а тактож працівників, які підлягають самоізоляції, та тих, хто має симптоми ГРВІ чи температуру понад 37,2°C.

«Надавати послуги дозволяється лише тим людям, у яких перевірили наявність COVID-документів. Повнолітні відвідувачі та клієнти повинні мати документ, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 або негативний результат тестування чи одужання», – зазначається в постанові.

Перевірку COVID-документів рекомендується проводити під час поселення до готелю або під час придбання абонементу на гірськолижне катання. Також можна організувати спеціальні центри перевірки документів.

Відвідувачам курорту рекомендується присвоїти унікальну позначку (наліпку на верхній одяг або шолом), яка б дозволила ідентифікувати, що документи у людини вже перевірялись, і хто саме її видав.

Яким чином та в якому місці перевіряти наявність необхідних документів, вирішуватиме бізнес.

Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на суб’єктів господарювання, що надають готельні та інші послуги.

Водночас керівники закладів мають забезпечити наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх правильне використання працівниками, вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів та централізований збір і утилізацію використаних засобів індивідуального захисту.

“Відвідувачі курортів зобов’язані перебувати у громадських місцях у захисних масках, які закривають ніс та рот, і дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю”, – наголошують у міністерстві.

На вимогу працівників закладів відвідувачі мусять надати документи, що підтверджують вакцинацію, негативний результат тесту або одужання від COVID-19, або документи, що підтверджують вік особи (оскільки норми щодо наявності COVID-документів не застосовуються до неповнолітніх).

Робота готелів та садиб має бути організована з дотриманням всіх протиепідемічних рекомендацій.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі