НТА > НОВИНИ > Економіка > Можливе припинення постачання пального з Білорусі. Які ризики для України

Можливе припинення постачання пального з Білорусі. Які ризики для України

100

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив монопольне становище Білорусі в Україні в питанні постачання пального

Про це міністр зробив заяву на форумі «Україна 30». За його словами, Україні потрібно диверсифікувати ці постачання, бо не можна покладатися на Білорусь під керівництвом режиму Олександра Лукашенка.

«Білорусь за деякими позиціями має майже монопольне становище щодо постачання пального в Україну. Цю ситуацію потрібно виправляти», – вважає Кулеба.

Міністр також наголосив, що, з іншого боку, продаж пального Україні – це важлива складова економіки Білорусі. «Тому Лукашенко і не стріляє собі в ногу, намагаючись використати цей важіль. Але ризик є, ми маємо його враховувати», – зробив висновок Кулеба.

Нагадаємо, що наприкінці травня Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів.

Окрім того, фахівці стверджують, що можливе припинення постачання бензину А-95 з Білорусі може призвести лише до короткочасної турбулентності на ринку. Але Україна здатна замісити імпорт, а також наростити випуск на власних заводах.

На початку липня Олександр Лукашенко наказав повністю перекрити кордон з Україною. Це начебто пов’язано з величезною кількістю зброї, яка нібито надходить з України до Білорусі.

Учора білоруські правоохоронці затримали 24-річного громадянина України Павла Рабешка. Таким чином, за словами оглядачів, влада Білорусі посилює різні форми тиску та репресій на людей за їх активну громадянську позицію.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі