НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Мріє стати балериною. Львівські хірурги усунули важкі вади серця у 7-річної дівчинки

Мріє стати балериною. Львівські хірурги усунули важкі вади серця у 7-річної дівчинки

7-річна Аня з Прикарпаття понад усе мріє стати балериною, однак танцювати дівчинці кілька років не давала серцева вада

273

У Львові хірурги Першого медичного об’єднання зробили надскладну операцію 7-річній дівчинці з важкими вадами серця.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці медустанови.

«7-річна Аня з Прикарпаття понад усе мріє стати балериною. Однак танцювати дівчинці кілька років не давала серцева вада. Ця хвороба не лише віддаляла її від мрій, а й загрожувала життю», – йдеться у повідомленні.

Дівчинці поставили діагноз – Тетрада Фалло.  За нього у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорта зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров.

«Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною», – повідомляють медики.

Ваду у Ані виявили під час УЗД, коли вона була ще у лоні матері.

Після народження до серцевої хвороби додалися ще патологія нирок, сечового міхура та кишкова непрохідність.

Останню усунули завдяки операції на другий день життя маляти. Зробити операцію на серце тоді завадили проблеми із нирками: у Ані діагностували інфекцію.

«Усі сім років дівча жило з хворим серцем. Поки інші дітки безтурботно бавилися, вона пила ліки. У неї не було сил бігати, Аня швидко втомлювалася, на додачу хвороба сповільнювала ріст: у свій вік вона важила лише 17 кг. А ще серцева вада не дозволяла дівчинці танцювати, а у перспективі загрожувала її життю», – йдеться у повідомленні.

Відтак, щойно батьки Ані дізналися про приїзд до Львова благодійної місії Novic Cardiac Alliance, одразу звернулися по допомогу.

Американські колеги спільно з кардіохірургами Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова розробили для маленької пацієнтки комплексну програму лікування: спершу протягом двох тижнів стабілізували функцію нирок, а згодом прооперували серце.

«Втручання пройшло успішно. Ваду серця вдалося повністю усунути», – повідомляють хірурги.

Наразі дівчинка готується їхати додому і, щойно лікарі дозволять, обіцяє записатися до танцювального гуртка.

У медустанові зазначають, що Аня стала однією з 15 діток, яких прооперували в рамках другої у Львові місії Novic Cardiac Alliance (США).

Нагадаємо, що у дитячій лікарні Першого медичного об’єднання Львова лікарі врятували п’ятимісячну дівчинку із коронавірусною інфекцією. Із симптомів у дитини були лише сухий кашель та висока температура – 39 градусів, яка не збивалася.

Також у Львові за допомогою робота Da Vinci прооперували десятирічну дівчинку, у якої сім років були камені у жовчному міхурі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі