НТА > НОВИНИ > Музей Голодомору повинен бути добудований до наступної річниці трагедії – Зеленський

Музей Голодомору повинен бути добудований до наступної річниці трагедії – Зеленський

242

Президент України Володимир Зеленський заявив, що друга черга Національного музею Голодомору-геноциду повинна бути добудована до 90-х роковин трагедії, які будуть відзначати наступного року.

Про це він заявив на заході з ушанування пам’яті жертв Голодомору, повідомляє Укрінформ.

За його словами, перша черга реконструкції музею вже фактично добудована і наступна має бути готовою до 90-х роковин трагедії.

«Про це та про низку інших заходів я підписав … відповідний указ. І це питання не лише обов’язку, поваги, честі. Це питання нашого із вами існування», – заявив Зеленський.

Він зазначив, що як тільки зникне пам’ять про мільйони померлих і ненароджених українців, зникнемо й ми самі – «як нація, як суспільство, як держава, як люди».

«Ми досі не знаємо імен багатьох українців, які померли від Голодомору. Він знищував цілі родини, вулиці, села, тож немає у кого спитати. Але він не зміг знищити нас остаточно, тож є кому це пам’ятати», – підкреслив президент.

Вчора Зеленський підписав указ про заходи, які мають бути проведені у 2022 – 2023 роках у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору в Україні. У ньому він доручив органам влади забезпечити завершення реконструкції першої черги та будівництво і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у наступному році.

Довідка

Національний музей Голодомору-геноциду був утворений 8 липня 2009 року за наказом Кабінету Міністрів. Його відкриття відбулося у серпні 2009 р. Першу чергу комплексу побудували у 2008 році, другу чергу почали реалізовувати 2017 року.

7 вересня 2021 року Національний музей Голодомору-геноциду відкрив оновлену експозицію Зали пам’яті, модернізовану в межах реконструкції першої черги музею.

Нагадаємо, дослідники Центру українознавства університету імені Тараса Шевченка з 2003-ого року і до сьогодні  проводять опитування 1860 громадян України, яким у 1932-1933 роках було від 1 до 7 років, аби виявити психологічні наслідки Голодомору.

Опитали дві групи людей: перша – ті, які жили на українських теренах, де був Голодомор; друга – ті, які мешкали на українській етнічній території, але ця трагедія їх оминула.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі