НТА > НОВИНИ > Культура > Музичний слід Моцарта-молодшого знайшли на Тернопільщині

Музичний слід Моцарта-молодшого знайшли на Тернопільщині

86

Місця перебування на Тернопільщині сина Вольфганга Амадея Моцарта – Франца Ксавера Вольфганга Моцарта виявили науковці Тернопільщини.

Про це повідомили в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

За архівними даними, на початку 1800-х років на Тернопільщині тривалий час перебував Франц Ксавер Вольфганг Моцарт, молодший син всесвітньовідомого композитора теж був піаністом, а ще – диригентом, композитором, педагогом. Архівні документи засвідчують, що він певний час перебував у місті Бережани, селі Смолянка та містечку Баворові. У Баворові він вчив грі на фортепіано двох дочок тутешнього графа Баворовського.

У музеї готують експозицію про перебування Моцарта-молодшого на теренах Тернопільщини. Документальні матеріали у вигляді високоякісних копій листів, сторінок з особистого щоденника, нот музичних творів, гравюр, картин того часу, пов’язаних з перебуванням на Тернопільщині Франца Ксавера. Ці копії невдовзі надасть музею львівська музикознавиця Роксоляна Гавалюк.

Для дослідження з життя на Галичині наймолодшого з родини Моцартів, науковці опрацьовуватимуть українські та зарубіжні архіви у Львові, Тернополі, Зальцбургу, Відні, Брюсселі, Вашингтоні. Також Тернопільський краєзнавчий музей нанесуть на інтерактивну мапу, яку готують у Львові, про перебування композитора в Галичині в першій чверті ХІХ ст.

Окрім того розробляються екскурсійні маршрути, які включають локації у трьох областях – Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській, пов’язані з діяльністю Моцарта-молодшого.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі