НТА > НОВИНИ > Новини світу > МВФ надасть допомогу країнам, які постраждають при відключенні Росії від системи SWIFT

МВФ надасть допомогу країнам, які постраждають при відключенні Росії від системи SWIFT

281

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий допомогти країнам, які можуть постраждати від будь-яких побічних ефектів російсько-українського конфлікту та санкцій, запроваджених західними урядами.

Про це заявила в середу директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, пише Reuters.

Георгієва сказала, що санкції неминуче перервуть деякі фінансові операції та функціонування фінансової системи, особливо якщо санкції обмежать доступ Росії до мережі фінансових транзакцій SWIFT.

“Якщо ми опинимося в ситуації, в якій є побічні ефекти, які вимагають більшої участі МВФ для інших країн, ми, звичайно, допоможемо. У нас все ще є близько 700 мільярдів доларів кредитної спроможності”, – заявила Георгієва.

Глава МВФ зазначила, що сподівається на дипломатичне вирішення кризи заради українського народу та необхідності підтримки глобального економічного відновлення.

Криза підвищила ціни на енергоносії, особливо в Європі, а переривання постачання зерна з України може посилити тиск на ціни на продукти харчування. Очікується, що ескалація російсько-українського конфлікту посилить інфляцію.

Георгієва зазначила, що МВФ виділили близько 2,2 мільярда доларів Україні в рамках розширеної кредитної програми, ці кошти можуть бути виплачені до червня. У листопаді Україна отримала початковий транш у розмірі 700 мільйонів доларів.

За її словами, МВФ допоможе оцінити вплив будь-яких конфліктів і надасть рекомендації країнам-членам у міру розгортання кризи.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"