НТА > НОВИНИ > Економіка > МВФ погіршив прогноз відновлення економіки України

МВФ погіршив прогноз відновлення економіки України

134

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) України 2021-го року на рівні 3,5%. Таким чином економіка України не відновиться після падіння 2020-го на 4,0%.

Про це свідчить огляд МВФ World Economic Outlook за жовтень 2021-го року. Згідно з аналізом світових економістів, внутрішній валовий продукт України зростатиме повільніше, ніж у цілому у світі (прогноз МВФ на 2021-ий рік – 5,9%).

МВФ також очікує, що потім економіка України зросте 2022-го року на 3,6%. Прогноз покращено порівняно з квітнем (3,4%).

Крім того, 2020-го року падіння ВВП України було глибшим, ніж скорочення світової економіки (за даними МВФ – на 3,3%).

У квітні Міжнародний валютний фонд прогнозував зростання валового внутрішнього продукту України 2021-го року на рівні 4,0%. Тепер ці прогнози більш песимістичні.

Нагадаємо, що декілька днів тому прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зростання ВВП України наступного року очікується на рівні 4%, але цьому може перешкодити потужна хвиля коронавірусу.

Він зазначив, що оптимістичний прогноз засновано на споживчому попиті, що стабільно зростає, середній зарплаті вище 500 доларів, зростанні інвестицій до рекордного за чотири роки показника, рекордному врожаї та зростанні аграрного сектора.

У середині вересня уряд затвердив проєкт закону про державний бюджет на 2022-ий рік і спрямував його до Верховної ради. Там ідеться, зокрема, про скорочення дефіциту до 3,5%, а також зростання зарплат лікарів до 20-ти тисяч гривень, придбання житла усім ветеранам АТО з черги, підвищення стипендій.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі