НТА > НОВИНИ > Суспільство > МВС запустило доставку водійських прав поштою. Як отримати: алгоритм дій

МВС запустило доставку водійських прав поштою. Як отримати: алгоритм дій

200

В Україні від 5 листопада стало простіше отримати водійське посвідчення: можна замовити посвідчення водія через Електронний кабінет водія з використанням засобів поштового зв’язку.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Зазначається, що тепер українці замовивши обмін посвідчення водія онлайн, можуть отримати новий документ у відділенні “Укрпошти” або замовити доставку кур’єром. Відповідна новація була ухвалена Кабінетом міністрів України.

Так, ціна за бланк посвідчення водія залишилася незмінною — 243 грн, а  сама доставка незалежно від місцезнаходження отримувача коштує 195 грн. Сервіс експрес-доставки забезпечує швидку логістику, а страховий поліс на відправлення, який безоплатно надається “Укрпоштою”, гарантує клієнтам надійність в отриманні свого готового документу. Термін доставки — до 5 робочих днів.

Алгоритм замовлення дуже простий. Достатньо авторизуватися в Електронному кабінеті водія та пройти наступні етапи:

  • обрати послугу “Відновлення та обмін посвідчення водія” та натиснути “Замовити”;
  • перевірити правильність контактних даних та вибрати в блоці “Обрати причину” один із запропонованих варіантів;
  • заповнити усі обов’язкові поля та прикріпити сканкопію чинної медичної довідки одним файлом з обох сторін у форматі .pdf.;
  • поставити власний підпис за допомогою мишки;
  • обрати спосіб отримання послуги;
  • підписати заяву за допомогою КЕП;
  • сплатити послугу.

Як зазначив на своїй Facebook-сторінці заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий, такі нововведення мінімізують контакти з іншими людьми та значно заощадять час, витрачений на відвідування сервісних центрів МВС.

Нагадаємо, що 15 вересня Кабінет міністрів України дозволив майбутнім водіям готуватися до складання іспитів онлайн, а також отримати посвідчення водія поштою чи курʼєром.

Також 22 вересня Кабмін вніс зміни до Положення про порядок видачі посвідчень і допуску громадян до керування транспортними засобами.

Так, водійські права тепер міститимуть інформацію (нові позначки) про обмеження керування транспортним засобом. Наприклад, якщо практичний іспит з водіння складали на авто з автоматичною коробкою передач, то їздити на авто з механікою буде заборонено.

Також внесено зміни і до складання іспитів для отримання водійських прав. Якщо особа відкриває відразу дві категорії, то іспит потрібно складати за вищою з них.

При цьому, результати теоретичного іспиту тепер є дійсними протягом двох років та не більше терміну дії свідоцтва про закінчення автошколи.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі