НТА > НОВИНИ > Суспільство > Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли українці святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли українці святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Київський і всієї України наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем – 25-го грудня

371

Українці впродовж наступних 10-ти років у своїй більшості можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня.

Такі сподівання висловив глава Православної церкви України Епіфаній в «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода.

«Будемо прогнозувати, що впродовж 10-ти років. А далі побачимо. Це важко так передбачити», – сказав він.

Митрополит Київський і всієї України виголосив підтримку такому переходу, але зазначив, що процес має відбутися поступово. Треба діяти обережно, бо українців «вже намагаються ділити і за мовою, і за релігією».

До того ж глава ПЦУ переконаний, що наразі в нинішній період різдвяних свят «храми 25-го будуть порожніми, а 7-го – повними».

«Це найбільше пов’язано з традиціями всередині. Хоча цього року немає такої активної хвилі обговорення святкування Різдва Христового. Пригадую, що позаминулого року запустили мої цитати про те, що я не проти, а я насправді не проти переходу. Але щоб це відбулося правильно. Треба мудро діяти», – прокоментував Епіфаній.

Глава ПЦУ також закцентував увагу на просвітницькій роботі, бо “ми святкуємо 25 грудня, просто за різними календарями. Тому таку помилку треба буде виправити”.

7-го січня Українська православна церква (ПЦУ), а також Українська греко-католицька церква (УГКЦ) святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим «старим стилем»).

Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25-го грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським.

В Україні з 2017-го року 25 грудня, як і 7 січня, є офіційним вихідним днем.

Нагадаємо, що на зимові свята українці матимуть аж дев’ять вихідних днів, а ще три скорочені робочі дні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі