НТА > НОВИНИ > На антарктичну станцію “Вернадського” вирушила нова експедиція

На антарктичну станцію “Вернадського” вирушила нова експедиція

222

На українську антарктичну наукову станцію «Академік Вернадський» вирушив ще один загін сезонної експедиції, який складається з 11 спеціалістів: 7 вчених і 4 інженерів.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр. 

Зокрема, у команду науковців увійшли біолог Артем Джулай, фахівець зі зйомок антарктичної рослинності дроном Юрій Шепета, гідрохімік Олександр Яровий, метеорологиня Анастасія Чигарева, геолог Сергій Кадурін, магнітометрист Юрій Сумароков та геофізик Олександр Колосков. До команди інженерів заздалегідь долучилися зимівники майбутньої 27-ї УАЕ: дизеліст Юрій Лишенко та механік Максим Білоус. Цього сезону планують замінити старі дизельні двигуни на нові, а це завдання вимагає співпраці багатьох спеціалістів.

Окрім цього, в складі технічної команди працюватиме фахівець компанії «Шнейдер Електрик» Ігор Пономарьов, який має підключити шафи керування, автоматику та електроніку нових дизель-генераторів. Четвертий член інженерної групи – висококваліфікований сантехнік Андрій Кривцун. Він долучиться до робіт з повної заміни трубопроводів системи прісного та солоного водопостачання та системи опалення головної будівлі станції, які не мінялись ще з 1970-х, тобто коли станція належала Британії. Водночас будуть замінені радіатори опалення та автоматика терморегулювання.

Також, групі належить виконати великий обсяг підготовчих робіт до того, як станції дістанеться криголам «Ноосфера», адже саме на його борту в Антарктику зараз прямують необхідні матеріали.

Планується, що сезонна експедиція працюватиме на «Вернадському» упродовж кількох місяців.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"