НТА > НОВИНИ > Новини світу > На білорусько-польському кордоні зросла кількість жертв

На білорусько-польському кордоні зросла кількість жертв

У Польщі впевнені, що Білорусь продовжуватиме відправляти мігрантів на кордон Польщі

389

Від початку міграційної кризи загинуло щонайменше десять людей, серед яких – однорічна дитина.

Про це повідомила польська агенція OKO.press. Лише за останню добу виявили мертвими у різних місцях трьох чоловіків і одну жінку.

Нагадаємо, що ввечері 17-го листопада група порятунку Польського центру міжнародної допомоги виявила сирійську пару, яка поневірялася лісом упродовж півтора місяця. Жінка повідомила про смерть їхньої однорічної дитини.

Як розповіли рятувальники, дитина сирійської пари (обидва батьки – лікарі) померла в лісі більше місяця тому. У жінки – ножове поранення гомілки, а у її чоловіка – рвана рана на руці. З ними також був ще молодий чоловік зі сильними болями внизу живота. Він був голодний і зневоднений.

У Польщі оприлюднено список загиблих на білорусько-польському кордоні станом на 19-те листопада:

– 29-річний іракець, який помер від сильного переохолодження

– чоловік у полі

– чоловік у лісі

– 39-річна іракська жінка у Гродненській області біля села Лісове

– іракський чоловік за пів кілометра від кордону

– 16-річний іракець, якого раніше рвало кров’ю

– 19-річний сирієць, його тіло виловили з ріки Буг

– 24-річний сирієць

– чоловік із Шрі-Ланки

– 23-річний курд, хворий на діабет, у прикордонній зоні з білоруського боку

Тим часом, за інформацією Polskie Radio 24, польські силовики прогнозують, що людей можуть і надалі оснащувати небезпечними предметами для більшої агресії.

«У довгостроковому плані Білорусі нічого не змінилося. Ми очікуємо, що білоруси й надалі посилатимуть групи іноземців для нападу на наш кордон, оснащуватимуть цих людей небезпечними предметами, ми також очікуємо на все більшу агресію з боку білоруських офіційних осіб», – заявив представник спецслужб Польщі Станіслав Жарін.

За його словами, «білоруський режим намагається зіграти на емоціях».

«Білоруси проводять певні заходи, щоби, з одного боку, зіграти на наших емоціях, показати нещастя тих, хто перебуває на нашому кордоні, та водночас надати їм можливість відпочити в логістичному центрі. З іншого боку, ми мали справу з жорстокою грою, пов’язаною з дезінформаційною діяльністю білорусів», – сказав Жарін.

Він наголосив. що білоруська адміністрація оприлюднила неправдиву інформацію, яка передбачає нібито згоду німецької сторони на гуманітарні коридори.

«Це схоже на навмисну інформацію, яка має підтвердити чутки, що циркулюють серед мігрантів, і підтвердити їхню віру в те, що вони досягнуть Західної Європи», – сказав представник спецслужб.

Він також додав, що Білорусь зацікавлена у жорстокій політичній грі з людьми, яких привезли на кордон.

Ситуація на білорусько-польському кордоні, де тисячі нелегальних мігрантів готові до штурму, залишається напруженою.

Мешканці країн Близького Сходу, зокрема, Сирії та Іраку, після низки невдалих спроб пробратися на територію Євросоюзу розбили табір на кордоні з Польщею. Міністерство оборони Польщі стверджує, що їх постійно охороняють білоруські служби.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі