НТА > НОВИНИ > Війна > На чому заробляє російська воєнна машина. Підрахунки західних експертів

На чому заробляє російська воєнна машина. Підрахунки західних експертів

Нафтопереробний завод російського «Лукойла» на Сицилії є ключовим покупцем російської нафти

610

Росія все ще заробляє на нафті, навіть за умови, що експорт зменшується. Підвищення ставки експортного мита на сиру нафту, яку Російська Федерація відвантажує в липні, допомогло Кремлю пережити падіння потоків у перший повний тиждень місяця.

Такі підрахунки наводить Bloomberg. Ставка мита з червня по липень зросла на 23%, що принесло Кремлю додаткові 1,42 долара за барель на кожен вантаж.

Цей імпульс допоміг Росії впоратися з падінням постачань сирої нафти на 15% за тиждень 1-7-го липня, а виручка скоротилась усього лише на 2% – на 3 мільйони доларів.

За тиждень до 8-го липня морські перевезення Росії впали до 3,12 мільйона барелів на добу.

Задля того, аби завдати шкоди Росії та при цьому не отримати підвищення цін на нафту, міністр фінансів США Джанет Єлен просуває план обмеження цін на нафту з Російської Федерації. Це допоможе зберегти обсяги експорту і вдарить по доходах влади Росії.

Адміністрація США також планує проводити перемовини з Китаєм та Індією, аби мобілізувати підтримку цінової межі. Передбачається, що покупці зможуть отримати доступ до страхових і транспортних послуг, необхідних для відвантаження нафти з Росії, тільки якщо нафту закуплять за вартістю, що нижча за гранично допустиму. Однак нема гарантій, що на обмеження цін погодиться Росія – вона може взагалі відмовитися продавати нафту.

Азійські країни (переважно Індія та Китай) все ще отримують більш ніж половину відвантаженої з Росії нафти, але ця частка знижується. Постачання в інші азійські країни фактично припинилися, лише рідкісні вантажі вирушають в Японію та Південну Корею через термінали Тихого океану.

Оскільки до набуття чинності нафтового ембарго в ЄС ще пʼять місяців, обсяг постачань до Північної Європи стабілізувався у діапазоні від 400 тисяч до 450 тисяч барелів на добу. Більшість припадає на резервуари для зберігання в Роттердамі (Нідерланди), невеликі обсяги відправляють у Польщу і Фінляндію.

Нафтопереробний завод російського «Лукойла» на Сицилії є ключовим покупцем російської нафти. Збільшила закупівлі і Туреччина.

Потоки нафти до Болгарії зараз виросли у 2,5 раза порівняно зі січнем-лютим – завдяки відвантаженню на болгарський нафтопереробний завод, що також належить «Лукойлу».

До того ж, Росія заробила 24 мільярди доларів від продажу енергоресурсів Китаю та Індії лише за три місяці після вторгнення в Україну. Стрімке зростання імпорту енергоносіїв до цих країн нівелює зусилля США та Європи у намаганні покарати Кремль за агресію.

Нагадаємо, що країни «Великої сімки» домовилися обвалити ціни на російську нафту, гранична ціна на нафту у покарання Москві за її вторгнення в Україну становитиме близько половини поточної закупівельної ціни.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"