НТА > НОВИНИ > Суспільство > На Франківщині браконьєри вбили рідкісного птаха, який прилетів із Фінляндії

На Франківщині браконьєри вбили рідкісного птаха, який прилетів із Фінляндії

452

Поблизу села Міжріччя, що в Калуському районі, невідомі поранили рідкісного птаха – скопу. У підсумку він не вижив.

Про це повідомив заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко. До нього звернувся місцевий мисливець, який знайшов поранену скопу.

«Наші доблесні «мисливці»-браконьєри, не знаючи нічого про фауну, про збереження рідкісних видів, стріляють у все. В тому числі – і в таких рідкісних птахів, як скопа. Птаха прилетіла на Івано-Франківщину з Фінляндії. І тут браконьєри, які стріляють у все живе, її просто знищили», – розповів Бучко.

Те, що скопа прилетіла з Фінляндії, науковці визначили за кільцем на лапі. Його поставили орнітологи з музею зоології у Гельсінкі для того, щоб вивчати шляхи міграції та місця зимівлі таких птахів.

Скопи летять із Фінляндії на зимівлю до Африки чи до узбережжя Червоного моря, пояснив заступник директора Галицького національного природного парку.

«Скопа – надзвичайно рідкісний вид птахів, що вимирає. В Україні він перестав вже гніздитися. Його вибили. Здається, донедавна ще було одне гніздо на всю Україну, зараз немає», – зазначив Володимир Бучко.

Останнім часом на Прикарпатті активізувалися ведмеді. Зокрема, в Ілемнянському лісництві, що на Івано-Франківщині, ведмедиця з ведмежам зруйнували пасіку – потрощили 31 вулик.

У серпні науковці зафіксували, що рідкісні індійські слони влаштували мандрівку Китаєм. Минулого року у березні стадо слонів масово перейшло у провінцію Юньнань, що на півдні Китаю. Тепер, після стількох місяців, слони повернулися додому.

Команда фахівців з генетичної інженерії Гарвардської медичної школи зібрали 15 мільйонів доларів на проєкт, в рамках якого хочуть реконструювати ДНК мамонта й відродити їх у сучасній природі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі