НТА > НОВИНИ > Війна > На Харківщині може бути новий антирекорд росіян. Військовий експерт про перспективи контрнаступу

На Харківщині може бути новий антирекорд росіян. Військовий експерт про перспективи контрнаступу

Деокупація Харкіщини задаватиме основний тон саме для наступних контрнаступальних дій

2377

Як розвиватиметься і коли розпочнеться контрнаступ українських сил чималою мірою залежить від розвитку подій на Харківщині. Саме там можуть розгорнутися вирішальні баталії перед початком деокупації та контрнаступу у Луганській і Донецькій областях, у Запорізькій області та південному напрямку.

Такий прогноз в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA зробив військовий експерт Олександр Коваленко.

“Деокупація Харкіщини задаватиме основний тон саме для наступних контрнаступальних дій. Ми бачимо, як на півночі від Харкова добре діють Збройні сили України. Вони контрнаступають дуже виважено, без швидких і необдуманих кроків. Нема форсування подій, а є просування крок за кроком та вивільнення територій. Навіть у районі Тернової, де зараз ще йдуть бої, бо росіяни – розуміючи, що на північно-східному напрямку в них дуже загрозлива ситуація – також намагаються контрнаступати. Але я впевнений, що такі дії як біля Тернової – це тимчасово”, – проаналізував ситуацію Коваленко.

Він переконаний, що росіяни не мають достатньо сил та засобів саме на цьому плацдармі, адже основні зусилля зараз сконцентровані на Луганщині та в районі Ізюму, де перебувають у межах 37 БТГ окупантів.

“Але ще раз – саме ситуація на Харківщині, момент, коли почнеться контрнаступ у південно-східному напрямку в Ізюмському районі, будуть загрозливими для ворога. Понад те, є шанси, що після розгрому на Сіверському Донці ми зможемо побачити ще один антирекорд для росіян – оточення найбільшої групи військ“, – оптимістично налаштований експерт.

Його прогноз базується на тому, що навіть зараз, навіть маючи серйозну групу сил біля Ізюма росіянам, не вдається реалізовувати якийсь серйозний наступ у бік Барвінкова та Слов’янська. Тобто вони здатні здійснювати повільне просування по окремих напрямках, але не здатні наступати по всьому фронту на Донбаському плацдармі.

“Якийсь час ми ще будемо бачити це просування на Луганщині чи Донеччині. Росія прагне бодай вийти на кордони цих областей. Але, на мій погляд, це дуже тимчасова перевага, яка при цьому серйозно гальмується продуманою обороною силами України. Зрештою по деяких напрямках не важливо зберігати окремі населенні пункти, адже вони повернуться в Україну. Передусім треба зберігати життя нашим професійним військовим, техніки, бойових можливостей. А вже згодом, коли буде нівельований потенціал російської наступальної групи, будемо гнати їх аж до самого кордону”, – додав Коваленко.

Зазначимо, що у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ за 19 травня, наголосили, що основні зусилля противник упродовж дня  зосереджував на Донецькому напрямку, де застосовував авіацію, артилерію та міномети.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
2
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі