НТА > НОВИНИ > Суспільство > На Херсонщині фермери знищують урожай кавунів через мізерну ціну

На Херсонщині фермери знищують урожай кавунів через мізерну ціну

279

У селі Михайлівка Херсонської області фермери знищують непродані кавуни. Причиною тому є відсутність попиту на баштанні культури, які й так продають за копійки.

Відповідні кадри поширили у мережі.На кадрах можна побачити, як чоловіки в полі викидають з вантажівки кавуни, які розбиваються об землю.

Зазначимо, що цьогоріч ціна на баштанні надзвичайно низька. Гуртова ціна на кавуни становить  30-50 копійок за кілограм. Це, за словами фермерів, удвічі нижче за собівартість. Тому аграрії вважають, що вигідніше залишити кавуни на полі як добриво, ніж вивозити за безцінь.

Користувачі соцмереж бурхливо відреагували на такий вчинок фермерів. Люди пропонують інші варіанти   відвезти дітям в дитячі будинки, віддати пенсіонерам, або залишити на трасі, щоб забирали усі, хто бажає. “Ні, повикидали, розіб’ємо, але добру справу не зробимо”,   пишуть користувачі.

Натомість інші користувачі мереж зауважують, що фермерам потрібні кошти на пальне, щоб віддати врожай на благодійність.  Та й у дитячому будинку, за їхніми словами, кавуни так просто не приймуть, адже потрібні всі документи.

Своєю чергою фермери пояснюють: “Ми посадили кавун, вклали тисячі гривень плюс свою працю, плюс нерви. Виявилися навіть не в нулі. І ви ще будете розповідати, кому нам що везти? … Слідкуйте за собою, самі палець об палець не поворухнули, благодійники! Тут не знаєш за що прожити, а вони розповідають, що куди везти потрібно!”.

Зазначимо, що ціни на кавуни цього року нижче рекордного рівня за останні роки. Відповідно багато фермерів змушені продавати фрукт нижче вартості виробництва та працювати в збиток. «Цьогоріч сезон кавуна почався із запізненням на два тижні відносно середніх багаторічних термінів. Стартові ціни на нього були значно вищими, ніж зазвичай. В середині липня гуртова ціна кавуна склала 12 грн/кг, а всього через шість тижнів, знизилась відразу в 15 разів», — розповіли аналітики.

Підтримати виробників можна було б системним експортом кавуна. Адже на цей час в Польщі, яка є традиційно найбільшим ринком збуту вітчизняних кавунів, ціни на цей фрукт в 13 разів вищі ніж в Україні. Однак і тут ціна впала проти тогорічної на 30%, в той час, як вартість логістики зросла. «Торік Україна повернулася в число 25 найбільших світових експортерів кавуна, продавши рекордні 33,9 тис. т продукту. В цьому році експорт коштує дорожче, і ціни на кавун в Європі нижчі, що робить продаж за кордон менш привабливим», — пояснив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що через перенасичення на ринку аграрії Херсонської області не можуть продати свою продукцію. Раніше селяни продавали кавуни у сусідні держави – Білорусь, країни Балтії. Однак звичні канали постачання обмежили коронавірусна та політична кризи.

Фермер Микола Моїсеєнко розповів журналістам, що навесні засіяв поле кавунів сорту «Талісман», на це витратив більше 300 тисяч гривень, виручив від продажу баштанних 100 тисяч гривень. «Засіяли ми 6 гектарів, а змогли продати лише 3,5 гектара. 2,5 гектара залишилися на полі недоторканими», – розповів він.

Від безвиході готові були безкоштовно віддати кавуни, які перестигають на полі, тим, хто приїде і збере їх, але ніхто не виявив інтересу.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі