НТА > НОВИНИ > Суспільство > На Херсонщині не вийде так, як на Харківщині, – оперативне командування «Південь»

На Херсонщині не вийде так, як на Харківщині, – оперативне командування «Південь»

Просування, яке українські сили мають зараз на півдні є переконливим для цієї місцевості та тих умов, за яких здійснюються бойові дії

611

Одразу декілька об’єктивних факторів не дозволять українським військам провести на Херсонському напрямку настільки ж стрімку та блискавичну операцію, як на Харківському. Тому для того, щоби звільнити обласний центр Херсон, потрібно ще докласти чимало зусиль.

Про це в прямому ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA заявила керівниця пресцентру Сил охорони й оборони оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

Вона наголосила, що на півдні України ще досить потужна площа захоплена ворогами.

«Варто всім це усвідомлювати та розуміти, що настільки швидкого сценарію, як на Харківщині, на Херсонщині чекати не варто. Багато людей намагаються провести таку аналогію, але все ж варто об’єктивно підходити до цього. Хоча би елементарно подивитися на карту – на півночі до «порєбріка» було близько, можна було швидко «вшитися» звідси, вони навіть самі не зрозуміли, як там опинилися. А в нашій зоні відповідальності ситуація трохи інша, до того ж, під боком Крим як військова база, яку вони розвивали доволі потужно впродовж довготривалого часу», – зазначила керівниця пресцентру «Півдня».

Тому, за її словами, навіть те просування, яке українські сили мають зараз – від 10-ти до 20-ти кілометрів заглиблення по лінії фронту на різних напрямках і вивільнення понад 400 квадратних кілометрів, – є переконливим для цієї місцевості та тих умов, за яких здійснюються бойові дії.

«Інформація про те, що ми підходимо до Херсона, лунає ще зі серпня. Звісно, що подумки ми вже всі зайшли та взяли Херсон. Але варто реально усвідомлювати глибину завдання, розуміти специфіку місцевості. Навіть на мапі чітко видно, що таке Дніпро, що це потужна перешкода, яка розрізає українські землі», – пояснила Наталія Гуменюк.

До того ж, ворог з одного берега річки може щільно обстрілювати інший, залишаючись при цьому захованим за такою великою природною перешкодою. Тому залишається ще дуже багато роботи та напрямків дій, у тому числі й на всій лінії фронту, яка обстрілюється різними видами озброєння, аби тримати напругу серед людей, як там мешкають.

«Окупанти свого часу обіцяли, що відріжуть нас від моря, казали про марш на Миколаїв і Одесу. Однак усі ці наративи гинуть так само, як і орки під нашим вогневим впливом», – підсумувала Наталія Гуменюк.

Нагадаємо, що поразка великої кількості мобілізованих у Росії стане остаточною поразкою Володимира Путіна та його режиму. І як це відбуватиметься, залежить винятково від Збройних сил України. Такий прогноз зробив військовий експерт, полковник запасу СБУ, експерт із військової контррозвідки Михайло Притула в прямому ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі