НТА > НОВИНИ > Новини світу > На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу “Дельтакрон”

На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу “Дельтакрон”

Новий штам коронавірусу є гібридом штаму “Дельта” та швидко поширюваного сьогодні “Омікрону”

155

На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який є гібридом штаму “Дельта” та швидко поширюваного нині “Омікрону” – “Дельтакрон”. За попередніми прогнозами, новий штам вірусу може бути здатним поширитися й витіснити “Омікрон”.

Про це повідомляє CNN Greece та Cyprus Mail, пише “Українська правда”.

“Дельтакрон” вже ідентифікували на Кіпрі у 25 пацієнтів з ковідом, з них 11 потрапили до лікарні, а 14 проходять лікування амбулаторно.

Доктор Леонтіос Кострикіс, який очолює групу вчених лабораторії біотехнології та молекулярної вірусології Кіпрського університету, розповів, що Deltacron має генетичне походження варіанту Delta разом з деякими мутаціями Omicron.

Він зазначив, що спостерігається зв’язок між зараженням новим штамом та потребі в госпіталізації.

Вчений повідомив, що поки мало інформації про знахідку, тому рано говорити про те, що саме ця мутація ковіду стане домінуючою. Але посилаючись на власні спостереження Кострікіс робить попередній висновок – “Дельтакрон” може бути здатним поширитися й витіснити “Омікрон”.

Науковець повідомив, що зразки “Дельтакрону” були передані в базу даних GISAID (база геномів коронавірусу), що зробить їх доступними для світової наукової спільноти.

Водночас міністр охорони здоров’я Кіпру уточнив, що більше деталей про нововиявлений штам буде оприлюднено на прес-конференції наступного тижня.

Читайте також “У ВООЗ порівняли штами “Омікрон” та “Дельта”. Який небезпечніший”.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі