НТА > НОВИНИ > На Київщині у річницю Голодомору знесли пам’ятник чекістам

На Київщині у річницю Голодомору знесли пам’ятник чекістам

3242

У суботу, 27 листопада, у Київській області у день пам’яті жертв Голодомору знесли пам’ятник чекістам.

Про це “Трибуна – Бровари”.

Перед тим, як знести пам’ятник, на ньому написали “НКВС – кати” та “Слава Україні”. Демонтували його за допомогою вантажівки, а кам’яну брилу зіштовхнули з постаменту.

Пам’ятник і раніше намагалися знести, але усі спроби були безуспішними, а написи, які залишали активісти, швидко змивали.

“Ще до Революції Гідності тут покладали квіти, зокрема, бійці розформованого підрозділу МВС “Беркут”, – йдеться у повідомленні.

Раніше в Українському інституті національної пам’яті зазначали, що пам’ятник містить символіку комуністичного тоталітарного режиму і підлягає обов’язковому демонтажу. Сьогоднішнє знесення 227-му полку НКВС було присвячене дню вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Нагадаємо, дослідники Центру українознавства університету імені Тараса Шевченка з 2003-ого року і до сьогодні  проводять опитування 1860 громадян України, яким у 1932-1933 роках було від 1 до 7 років, аби виявити психологічні наслідки Голодомору.

Опитали дві групи людей: перша – ті, які жили на українських теренах, де був Голодомор; друга – ті, які мешкали на українській етнічній території, але ця трагедія їх оминула.

 

Оцініть новину
Клас!
23
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
3
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"