субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > На Львівщині група шахраїв крала гроші під виглядом соціальних виплат

На Львівщині група шахраїв крала гроші під виглядом соціальних виплат

Члени злочинної організації встигли завдати збитків на понад 700 тисяч гривень

На Львівщині група шахраїв крала гроші під виглядом соціальних виплат

Члени злочинного угруповання розсилали фішингові посилання під виглядом оформлення соціальних виплат. Таким чином вони отримували доступ до банківських рахунків і забирали кошти у громадян. Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт. Про це повідомила пресслужба кіберполіції Львівщини.

«Злочинну організацію викрили кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчим відділом Львівського районного управління поліції № 2 обласного главку під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури за сприяння працівників служби безпеки «ПриватБанку»», – сказано в повідомленні.

Правоохоронці встановили двох організаторів групи, які залучили до неї ще шістьох спільників віком від 20-ти до 40 років. Вони створювали фішингові посилання нібито на офіційні веб-ресурси урядових органів і банківських установ. Надалі такі посилання поширювали серед користувачів популярних соціальних мереж і месенджерів. Потерпілим пропонували оформити грошову допомогу від президента України, ООН, UNICEF та інших організацій.

«Після введення громадянами персональних даних на фішингових веб-сайтах шахраї отримували доступ до їхніх облікових записів в онлайн-банкінгу. Фігуранти також замінювали фінансові номери телефонів на підконтрольні. Таким чином правопорушники заволодівали коштами потерпілих, які «виводили» за допомогою платіжних сервісів і витрачали на власні потреби», – пояснили в кіберполіції.

Члени злочинної організації встигли завдати збитків на понад 700 тисяч гривень. Правоохоронці провели 14 обшуків  і вилучили комп’ютерну техніку, накопичувачі даних, мобільні телефони, банківські та сім-картки, гроші на загальну суму майже 400 тисяч гривень, автомобілі, а також вогнепальну зброю та психотропні речовини. Дії фігурантів кваліфіковані залежно від участі у злочинній діяльності – за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • шахрайство;
  • створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;
  • несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж.

Шістьом правопорушникам обрали запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави, ще двом їхнім спільникам – тримання під вартою з правом внесення застави. Обвинувальний акт стосовно восьми членів злочинної організації скеровано до суду. Обвинуваченим може загрожувати до 15-ти років позбавлення волі.   Нагадаємо, що кіберполіція викрила 32-річного мешканця Львівщини на псевдопродажі військової амуніції. Чоловік привласнив близько пів мільйона гривень на продажі військових товарів в інтернеті, яких не існувало. Отримавши передплату від клієнтів, зловмисник зникав.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"