НТА > НОВИНИ > Львівські новини > На Львівщині понад три сотні шкільних автобусів обладнали GPS-трекерами

На Львівщині понад три сотні шкільних автобусів обладнали GPS-трекерами

На це в обласному бюджеті передбачили 2 млн 352 тисячі гривень

174

Впродовж року громади Львівщини закупили та встановили відповідні системи стеження (GPS-трекери) у 336 автобусах.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Зазначають, що у у 2021 році вперше у Програму розвитку освіти заклали кошти для облаштування «школяриків» системами стеження руху та супутнього програмного забезпечення. На цю мету в обласному бюджеті передбачили 2 млн 352 тисячі гривень.

Відтак, впродовж року громади закупили та встановили відповідні системи стеження у 336 автобусах.

«Відстеження автобусів дозволяє батькам спостерігати в реальному часі за пересуванням транспорту, аби розуміти де зараз їх дитина чи коли їй треба виходити з дому. Окрім того, всі «школярики» перебувають на балансі відділів освіти територіальних громад, тому саме вони відповідальні за раціональне і цільове використання транспорту, який закупили за гроші платників  податків. Так управлінці можуть пильнувати всі свої автобуси», – повідомив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

Трекерами обладнали як нові автобуси, які громадам передали на початку осені 2021 року, так і ті транспортні засоби, які були закуплені у попередні роки.

«Із закладеної на трекери суми, громади використали трохи більш як 1 млн 900 тис. грн. Це означає, що не всі автобуси обладнали системами стеження, будемо це враховувати при плануванні наступних покупок. Плануємо GPS-трекерами облаштувати також нові автобуси, які будемо закуповувати цього року. Департамент освіти уже розпочав роботу щодо формування потреб в «школяриках» від громад», –  розповів керівник відділу технічного нагляду та комп’ютерного забезпечення Богдан Прокопчук.

Цьогоріч на закупівлю автобусів для опорних закладів Львівської області у державному бюджеті передбачили 55 млн 675 тис. грн.

«Для закупівлі шкільних автобусів передбачено співфінансування з місцевих бюджетів. Тобто, міста обласного значення мають залучити не менше третини вартості, а, наприклад, гірські села, не менше 5%. Але знаємо, що на Львівщині є профіцитні громади, які можуть долучитись до закупівлі автобусів для своїх шкіл на значно більшу суму, тому при збільшенні частки співфінансування, кількість потенційно закуплених «школяриків» зростатиме», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Зазначимо, торік для громад області закупили 23 «школярики», 2020-го їх було 54.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі