НТА > НОВИНИ > Освіта > На Львівщині запрацювали 90% шкіл. Яким буде навчання в умовах карантину

На Львівщині запрацювали 90% шкіл. Яким буде навчання в умовах карантину

Водночас дію інших карантинних обмежень продовжено до 29 листопада

196

Із понеділка, 22 листопада, у 991 закладі загальної середньої освіти Львівської області розпочалось очне навчання. У решті шкіл навчальний процес відбувається дистанційно. Водночас дію інших карантинних обмежень продовжено до 29 листопада.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

У пресслужбі зазначають, що 22 листопада майже 90 % шкіл області вийшли на навчання.

Зокрема, у Львові до очного навчання повернулися понад 80% школярів, інформує пресслужба Львівської міської ради.

«Всі давно очікували, коли школярі повернуться до навчання, тому відсьогодні ми відновили таку можливість. Сьогодні відкрилися усі школи міста. Також сьогодні є досить висока відвідуваність закладів освіти – близько 70 тисяч дітей прийшли на навчання, що становить біля 80 % учнів 1-11 класів», – повідомила начальниця відділу освіти Галицького та Франківського районів, в. о. керівника управління освіти Львова Леся Васюта.

І зауважила, що рівень захворюваності серед дітей суттєво знизився, тому і вдалося відновити очне навчання.

Як відбуватиметься навчальний процес. Рекомендації МОЗ:

– Допуск до роботи персоналу закладів здійснювати лише після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності засобу індивідуального захисту, що щільно покриває рот та ніс.

– У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

– Температурний скринінг учнів проводять при вході. Учні, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. Учні старше 12 років допускаються до навчання лише при наявності маски/респіратора, у тому числі виготовлені самостійно.

– На вході до закладу організовується місце для миття рук, у разі неможливості миття з милом забезпечити місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками

Подальші дії після виявлення хворого на COVID-19:

Після ізоляції виявленого хворого учня/працівника на COVID-19 забезпечити проведення провітрювання приміщень та позачергове проведення прибирання з використанням деззасобів.

У разі захворювання на COVID-19 працівника, який безпосередньо контактував з класом, перебуваючи у одному приміщенні понад 15 хвилин, забезпечити самоізоляцію в домашніх умовах усіх учнів класу в термін 14 днів. Скоротити час ізоляції можна за умови проведення обстеження на 5-7 день з використанням швидкого тесту на антиген коронавірусу або методом ПЛР на виявлення РНК коронавірусу при отриманні негативного результату та відсутності клінічних проявів хвороби.

У разі захворювання на COVID-19 учня, забезпечити самоізоляцію в домашніх умовах усіх учнів класу на термін 14 днів. Скоротити час ізоляції можна за умови проведення обстеження на 5-7 день з використанням швидкого тесту на антиген коронавірусу або методом ПЛР на виявлення РНК коронавірусу при отриманні негативного результату та відсутності клінічних проявів хвороби.

Також зазначають, що у разі захворювання на COVID-19 працівника, який безпосередньо контактував з усім персоналом школи – відсторонення від роботи двічі вакцинованих осіб не проводиться. «За контактними встановлюється спостереження за станом здоров’я впродовж 14 днів», – йдеться у повідомленні.

Також рекомендують розмістити алгоритми миття рук та правила використання масок у приміщеннях школи.

Зазначимо, що за даними департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, двома дозами провакциновано 60,2% освітян, першу дозу отримали 81,8% освітян.

Зокрема у Львові станом на 22 листопада провакцинованими є: 98,1 % працівників закладів загальної середньої освіти, 95,6 % закладів дошкільної освіти та 96,7 % закладів позашкільної освіти. Невакцинованими є 165 осіб, які на сьогодні є відстороненими від роботи.

Нагадаємо, що з 1 листопада у Львові всіх школярів перевели на дистанційне навчання. Очно працювали тільки садочки.

Також 3 листопада у Львові біля міської Ратуші батьки виходили на акцію протесту з вимогою скасувати дистанційне навчання у школах.

З 15 листопада у Львові відновили очне навчання для учнів початкової школи. Водночас дію інших карантинних обмежень продовжено до 29 листопада.

Також повідомляли, що 22 листопада у Львові відновлюється очне навчання у 5-11 класах. Також запрацюють мистецькі школи й гуртки.

Нагадаємо, що за добу 22 листопада в Україні зафіксовано 12 729 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 1 058 дітей та 231 медпрацівник. Було госпіталізовано 2 055 пацієнтів, сталося 720 летальних випадків, а одужали 23 107 людей.

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі