НТА > НОВИНИ > Кримінал > На Львівщині проводять обшуки у братів Медведчука та Козака – ЗМІ

На Львівщині проводять обшуки у братів Медведчука та Козака – ЗМІ

Зокрема, обшуки проходять у Львові та Львівській області за місцями реєстрації та власності братів

249

Державне бюро розслідувань проводить низку обшуків у Львові та Львівській області за місцями реєстрації та власності братів Віктора Медведчука і Тараса Козака через видобуток піску. Зазначають, що Сергій Медведчук – не в Україні, де Богдан Козак – невідомо.

Про це повідомляє Bihus.Info, посилаючись на власні джерела у ДБР.

Чому проводять обшуки

Обшуки проводять у рамках кримінального провадження за підозрою в зловживанні владою або службовим становищем (Ст. 364 ККУ) та порушенні правил охорони або використання надр (Ст. 240 ККУ).

Йдеться про можливий незаконний видобуток піску на двох кар’єрах у Львівські області: в с. Родатичі Городоцького району та  с. Великополе Яворівського району.

Видобуток, за даними слідства, веде компанія ТОВ «Керамбуд». ЇЇ кінцевими бенефіціарами, через ТОВ «Експонент», є рідний брат Віктора Медведчука – Сергій Медведчук (вилетів з України в січні) і рідний брат його бізнес-партнера Тараса Козака – Богдан Козак (місцезнаходження невідоме).

На думку слідства, Сергій Медведчука не автономно вів записаний на нього бізнес – Віктор Медведчук записав на нього компанії, бо сам як народний депутат не мав права керувати бізнесом.

ТОВ «Керамбуд» отримало спецдозвіл на користування надрами ще в 2004 році, з порушенням процедури – без аукціону.

За кілька років цей спецдозвіл у судовому порядку визнали недійсним. Однак підприємство продовжувало працювати, а під час перевірки екологічної інспекції показувало ухвалу про нібито скасування тієї постанови суду.

Слідство з’ясувало, що такої ухвали фізично не існувало, в реєстрі вона відсутня. Більше того, її  нібито виніс суддя ВАСУ Микола Сірош, який перебуває у розшуку у кримінальному провадженні НАБУ.

Де проходять обшуки

Обшуки проходять за адресами проживання, реєстрації та нерухомості брата Медведчука, брата і цивільної дружина Козака, директора та бухгалтера «Керамбуда», а також за адресами компаній ТОВ «Керамбуд», ТзОВ «Бетонбуд» (якому, за даними слідства «Керамбуд» продає незаконно видобутий пісок), а також ТзОВ «Трансмонолітавто» та ТзОВ «Капітал Плаза» (у яких перші дві орендують автомобілі і яким теж продають продукцію).

Bihus.Info отримали підтвердження про обшуки в будинках в с. Сокільники піді Львовом (де зареєстрований Богдан Козак) та по вул.Черемшини у Львові (який йому належить), а також по вул.Польовій у Пустомитах (також належить Богдану Козаку).

Будинок у Сокільниках належить Тарасу Козаку, однак мешкає там його мати. 27 квітня разом зі слідчими туди прибула штурмова група, втім мати Козака добровільно пустила ДБР у будинок для слідчих дій.

На брата Медведчука і брата Козака свого часу записали багато різного бізнесу з величезною палітрою діяльності: будівництво, виробництво цегли, черепиці, бетонних розчинів, видобуток піску, гравію та глини. На «матрьошці» із їхніх юридичних осіб – станом на минулий рік було понад 40 тисяч кв.м. нерухомості, з десяток гектарів землі у власності, більше 40 га – в оренді, два десятки вантажних автомобілів і низка легкових.

Після накладення санкцій на Медведчука й Козака їхні брати навесні 2021 року вийшли із засновників «Експоненту». Їхнє місце зайняли Софія Козак – матір Тараса Козака, а також Анатолій Боровко, директор компанії і за сумісництвом – довірена особа Медведчука на виборах. Однак уже восени компанію «відкатили» назад на братів Козака й Медведчука.

Зазначимо, що на записах телефонних розмов Віктора Медведчука, зроблених українською спецслужбою після 2014 року, кум Володимира Путіна називає Тараса Козака «депутатом з його бригади», говорить, що той готовий отримати російський паспорт, якщо це потрібно буде для переоформлення родовища в окупованому Криму, а також згадує про участь Козака як своєї довіреної особи у всіх напрямках комерційної діяльності – від торгівлі окупованим вугіллям до переоформлення дизельної труби.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі