НТА > НОВИНИ > Львівські новини > На Львівщині реставрували старовинний храм, настоятелем якого був дід Євгена Коновальця

На Львівщині реставрували старовинний храм, настоятелем якого був дід Євгена Коновальця

206

В селі Черепині на Львівщині у реставрованому храмі Стрітення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення, сьогодні провели урочисту молитву.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Реставрацію розпочали в 2018 році, відновлювали храм спільними коштами та зусиллями Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Пустомитівською районною радою та Давидівською ОТГ.

Цьогоріч для завершення реставрації церкви Стрітення Господнього в Черепині надійшло майже 800 тисяч гривень з обласного бюджету. Передбачені кошти використали для реставрації вхідних дверей, відновили зовнішні кам’яні сходи до приміщення захристя, замінили і частково відреставрували несучі підвалини, завершили облаштування відмостки навколо храму.

“Ми щасливі, що вдалося разом з громадою відновити цю унікальну пам’ятку. Її краса та велич вражають. Наші церкви – це велике культурне та духовне надбання. А особливо такі, як ця: з такою довгою та важливою історією, які впливали на процеси відновлення української незалежності”, – розповіла  директорка департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Церква Стрітення Господнього в Черепині є пам’яткою архітектури національного значення та датується 1757 роком. Відома передусім тим, що її настоятелем був дідусь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця — о. Михайло Коновалець, скерований у Черепин після свого висвячення 1852 року.

“Цього року ми відзначаємо 130-річчя Євгена Коновальця. Тож завершити відновлення храму в Черепині – дуже важливий підсумок року. Вчора Україна відзначала 30 років Збройних Сил України. Сьогодні у цьому місці, де витає дух тих, хто стояв при становленні Української Держави, ми молилися за майстрів, реставраторів, жителів села, а також наших воїнів — і тих, які творили державність на початку 20 століття, і нинішніх, котрі стоять на варті нашого кордону сьогодні”, – наголосив очільник ЛОДА Максим Козицький.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі