НТА > НОВИНИ > Львівські новини > На Львівщині шахтарі під землею вимагають зарплат

На Львівщині шахтарі під землею вимагають зарплат

176

На Львівщині 39 шахтарів уже понад добу відмовляються покидати шахту “Червоноградська”, бо ще з вересня їм нормально не платять зарплату.

Гірники 5 шахт держпідприємства “Львіввугілля” протестують проти невиплати зарплати. Станом на 7 грудня борг перед шахтарями сягнув понад 376 мільйонів гривень.

Про це повідомляє очільник профспілки Михайло Волинець.

За інформацією Нео Радіо Червоноград, до протесту гірників шахти “Червоноградська” долучилися колективи шахт “Великомостівська”, “Межирічанська” і “Степова”. Також їх підтримують гірники шахти “Лісова”.

Лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець розповів, що станом на 13:00 8 грудня шахтарські протести на Львівщині тривають.

“Сьогодні через накопичення зарплатного боргу перед працівниками ДП “Львіввугілля” гірники 1 зміни чотирьох шахт держпідприємства відмовились спускатись”, – зазначив Волинець.

Окрім цього, представники колективів копалень провели збори на центральній площі Червонограда та вирушили до адміністрації підприємства у Сокаль.

“Група гірників шахти “Лісова” перекриває дорогу Р-15 неподалік Соснівки. Вже понад добу на знак протесту залишаються під землею 38 гірників “Червоноградської”. Люди відмовляються виїжджати на поверхню, доки з ними не розрахуються по зарплатних боргах”, – додав лідер профспілки.

До протесту гірників під землею доєдналися працівники ще п’ятьох шахт, які мітингують на поверхні й навпаки – відмовляються спускатися в забій.

Їжу та гарячі напої гірникам під землею спускають колеги.

На балансі державного підприємства “Львіввугілля” шість шахт, де працює близько 7 тисяч робітників. Заборгованість складає майже 240 мільйонів гривень. За словами керівників підприємства, вони б і хотіли виплатити борги, однак шахти дотаційні, самостійно не окуповуються, тому їх фінансує держава.

Адміністрація підприємства обіцяє поїхати до Кабміну, щоб розв’язати питання виплат. Протестуючі гірники тим часом досі залишаються в забої, хоча колеги вже просять їх піднятися на поверхню і долучитися до наземного страйку. Тривале перебування під землею може нашкодити здоров’ю.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі