НТА > НОВИНИ > Львівські новини > На Львівщині скажений собака покусав чотирьох людей

На Львівщині скажений собака покусав чотирьох людей

497

У Гороцькій ТГ зафіксували сказ у собаки: хвора тварина покусала чотирьох людей. У населеному пункті запровадили карантин.

“Це вимушені заходи через те, що виявили сказ у домашньої собаки. Троє осіб могли інфікуватись вірусом через укуси, подряпини, ослинення від тварини. Їм рекомендували звернутись до медичних закладів для проведення антирабічної вакцинації”, – повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Лікар-епідеміолог Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Ірина Фесенко повідомила у коментарі ZAXID.NET, що покуси, подряпини і ослинення отримали четверо осіб.

«Господар собаки розповів, що вівчар завжди був у вольєрі. Його випускали погуляти лише на подвір’я і він нібито не контактував з іншими тваринами. Господар помітив, що з собакою щось не так і хотів відвезти його до ветеринара на перевірку. Коли він випускав пса із вольєра, той покусав його», – каже Ірина Фесенко.

Усі четверо вчасно звернулися по медичну допомогу.

Собака помер. Експертиза підтвердила у тварини сказ.

Як наголошують медики, якщо вас вкусила чи подряпала домашня чи безпритульна тварина, не можна це ігнорувати, тому що вони можуть переносити сказ та правець.

Навіть якщо рана видається незначною, а укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це – пряма загроза заразитися. Тому краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту. Лікар визначить, чи потрібне щеплення і які подальші дії.

Алгоритм дій при укусу чи подряпині твариною такий:

  • Зверніться за медичною допомогою до найближчого травмпункту, аби рану належним чином обробили і вирішили ваші подальші дії. Пам’ятайте, що ви можете звернутися у той травмпункт, який є найближчим до вас. Адже місце реєстрації та проживання не має значення.
  • Поки чекаєте, затискайте поранення чистою сухою тканиною.
  • Місцеве оброблення рани не виключає інфікування, тому лікар призначить курс антирабічної вакцини. Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу.

Вакцину від сказу купують за гроші державного бюджету, тому щеплення безоплатне. Його мають зробити у травмпункті. Ревакцинація проводиться на 3-й, 7-й, 14-й, 30-й день.

Якщо є можливість, обережно ,із використанням засобів індивідуального захисту відвезіть тварину, яка вас вкусила, до ветеринарної служби, або запросіть ветеринара для огляду. Якщо там підтвердять, що тварина здорова, курс щеплень можна буде не починати або перервати.

Щодо правця, який теж можуть переносити вуличні тварини, щеплення від нього входить у Національний календар і безоплатне для пацієнтів. Ревакцинацію потрібно робити кожні 10 років. Щеплення можна отримати у лікаря, з яким уклали декларацію.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі